fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaBiznesPolska firma podniesie wynagrodzenia o 10%!

Polska firma podniesie wynagrodzenia o 10%!

LPP, właściciel takich marek odzieżowych jak Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, publiczne ogłosił, iż w 2022 roku zwiększy wynagrodzenie części pracowników o 10 proc. oraz zrekompensuje pracownikom niekorzystne dla nich rozwiązania z Polskiego Ładu.

Podwyżka będzie dotyczyć osób zatrudnionych w centrali spółki, czyli 3 tysiące z 27 tysięcy pracujących w całej firmie, bez względu na zajmowane przez nich stanowiska. Jednocześnie podwyższenie stawek oraz nowy system premiowy planowany jest również dla sieci sprzedaży, dla której od przyszłego roku zostanie wprowadzona nowa polityka wynagrodzeń. Także w 2022 roku LPP zamierza zwiększyć zatrudnienie w centrali o ok. 750 osób, głównie w logistyce i IT.

Gdańska spółka zdecydowała również o przyznaniu w tym roku półrocznej premii, bez względu na wypracowane wyniki, jak również o wprowadzeniu zmian w wynagrodzeniach dla wszystkich zatrudnionych, którzy od stycznia 2022 roku stracą na nowych zmianach podatkowych zwizanych z Polskim Ładem.

Marek Piechocki, prezes zarządu LPP, podkreśla, że firma chce w ten sposób docenić pracowników, którzy podejmowali trudne wyzwania podczas pandemii COVID-19.

lppsa.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

Rośnie liczba jednoosobowych działalności gospodarczych

W pierwszym kwartale 2023 roku w Polsce zakładano więcej jednoosobowych firm niż ich likwidowano. Statystyki poprawiają Ukraińcy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA