LPP, właściciel takich marek odzieżowych jak Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, publiczne ogłosił, iż w 2022 roku zwiększy wynagrodzenie części pracowników o 10 proc. oraz zrekompensuje pracownikom niekorzystne dla nich rozwiązania z Polskiego Ładu.

Podwyżka będzie dotyczyć osób zatrudnionych w centrali spółki, czyli 3 tysiące z 27 tysięcy pracujących w całej firmie, bez względu na zajmowane przez nich stanowiska. Jednocześnie podwyższenie stawek oraz nowy system premiowy planowany jest również dla sieci sprzedaży, dla której od przyszłego roku zostanie wprowadzona nowa polityka wynagrodzeń. Także w 2022 roku LPP zamierza zwiększyć zatrudnienie w centrali o ok. 750 osób, głównie w logistyce i IT.

Gdańska spółka zdecydowała również o przyznaniu w tym roku półrocznej premii, bez względu na wypracowane wyniki, jak również o wprowadzeniu zmian w wynagrodzeniach dla wszystkich zatrudnionych, którzy od stycznia 2022 roku stracą na nowych zmianach podatkowych zwizanych z Polskim Ładem.

Marek Piechocki, prezes zarządu LPP, podkreśla, że firma chce w ten sposób docenić pracowników, którzy podejmowali trudne wyzwania podczas pandemii COVID-19.

lppsa.com

Poprzedni artykułMFW ma rady dla Polski
Następny artykułSądy opóźniają wejście na rynek tańszych leków