Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak uważa, że trzeba prowadzić asertywną politykę na forum Unii Europejskiej i nie zgadzać się na absurdalne pomysły, które proponuje Komisja Europejska.

W rozmowie z portalem swiatrolnika.info poseł Bosak mówi, że Polska powinna wypowiedzieć unijny Zielony Ład. Przedstawia swoje argumenty:

– Europejski Zielony Ład nie rozwiąże problemu emisji globalnej, a wypchnie problem poza Unię Europejską. Podobne wnioski znajdują się w Raporcie Służby Naukowej Komisji Europejskiej. Według raportu redukcja emisji w UE o daną wartość procentową oznacza proporcjonalny wzrost tej emisji w reszcie świata. Neutralność klimatyczna dotyczy całego globu i ambitne cele klimatyczne w Europie nie spowodują, że problem po prostu zniknie na całym świecie. Emisyjność zostanie przeniesiona poza UE, ale przy okazji niszcząc europejską i polską gospodarkę, transport, budownictwo, przemysł i rolnictwo.

Zdaniem Bosaka unijny Zielony Ład jest projektem ideologicznym. Poseł zwraca też uwagę, że forsowany na siłę program nie wpłynie na ochronę środowiska globalnie, ale zmniejszy podaż żywności na świecie i spowoduje wzrost cen artykułów rolno-spożywczych w Unii Europejskiej. Na dodatek dla rolników będzie to oznaczało wzrost kosztów produkcji i jednocześnie spadek dochodów. Na tych zmianach nikt nie skorzysta: ani rolnicy, ani środowisko, ani konsumenci.

Poprzedni artykułWarunki dla biznesu są coraz gorsze
Następny artykułPo interwencji rzecznika MŚP sąd w Szczecinie uchylił decyzję ZUS