fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaEkologia„Polska powinna wypowiedzieć Zielony Ład”

„Polska powinna wypowiedzieć Zielony Ład”

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak uważa, że trzeba prowadzić asertywną politykę na forum Unii Europejskiej i nie zgadzać się na absurdalne pomysły, które proponuje Komisja Europejska.

W rozmowie z portalem swiatrolnika.info poseł Bosak mówi, że Polska powinna wypowiedzieć unijny Zielony Ład. Przedstawia swoje argumenty:

– Europejski Zielony Ład nie rozwiąże problemu emisji globalnej, a wypchnie problem poza Unię Europejską. Podobne wnioski znajdują się w Raporcie Służby Naukowej Komisji Europejskiej. Według raportu redukcja emisji w UE o daną wartość procentową oznacza proporcjonalny wzrost tej emisji w reszcie świata. Neutralność klimatyczna dotyczy całego globu i ambitne cele klimatyczne w Europie nie spowodują, że problem po prostu zniknie na całym świecie. Emisyjność zostanie przeniesiona poza UE, ale przy okazji niszcząc europejską i polską gospodarkę, transport, budownictwo, przemysł i rolnictwo.

Zdaniem Bosaka unijny Zielony Ład jest projektem ideologicznym. Poseł zwraca też uwagę, że forsowany na siłę program nie wpłynie na ochronę środowiska globalnie, ale zmniejszy podaż żywności na świecie i spowoduje wzrost cen artykułów rolno-spożywczych w Unii Europejskiej. Na dodatek dla rolników będzie to oznaczało wzrost kosztów produkcji i jednocześnie spadek dochodów. Na tych zmianach nikt nie skorzysta: ani rolnicy, ani środowisko, ani konsumenci.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA

Opłaty za plastikowe opakowania jednak niższe?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska najprawdopodobniej obniży stawki opłat za plastikowe opakowania względem propozycji z majowego projektu rozporządzenia.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko opłacie opakowaniowej i końcu jednorazowego plastiku

Politycy Konfederacji podczas konferencji prasowej zwrócili uwagę, że aktualnie podatek od plastiku pobierany przez UE kosztuje Polaków ok. 2 mld zł rocznie, a nowy zakaz wprowadzania do obrotu plastikowych jednorazówek to kolejny 1 mld zł straty.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska buduje flotę samolotów strażackich

Przed tegorocznym sezonem pożarów lasów Komisja Europejska podjęła decyzję o budowie – w ciągu najbliższych kilku lat – własnej floty samolotów przeciwpożarowych. Miałaby ona być finansowana z unijnego budżetu.
2 MIN CZYTANIA

Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo

Najwięcej na podniesieniu płacy minimalnej w przyszłym roku zyskają finanse państwa (22 proc.). Znacznie mniejszą podwyżkę dostanie pracownik (16 proc.). Wszystko to sfinansują przedsiębiorcy, którzy będą mieli wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążenia wynikające z podwyżki wzrosną im o 18 proc.
5 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko „traktatowi pandemicznemu” WHO

W ramach WHO dopinany jest tzw. traktat pandemiczny, który zdaniem Konfederacji w ogóle nie powinien być przez Polskę rozpatrywany. Tymczasem rząd próbuje nas w to wmanewrować.
2 MIN CZYTANIA