fbpx
piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaEkologia„Polska powinna wypowiedzieć Zielony Ład”

„Polska powinna wypowiedzieć Zielony Ład”

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak uważa, że trzeba prowadzić asertywną politykę na forum Unii Europejskiej i nie zgadzać się na absurdalne pomysły, które proponuje Komisja Europejska.

W rozmowie z portalem swiatrolnika.info poseł Bosak mówi, że Polska powinna wypowiedzieć unijny Zielony Ład. Przedstawia swoje argumenty:

– Europejski Zielony Ład nie rozwiąże problemu emisji globalnej, a wypchnie problem poza Unię Europejską. Podobne wnioski znajdują się w Raporcie Służby Naukowej Komisji Europejskiej. Według raportu redukcja emisji w UE o daną wartość procentową oznacza proporcjonalny wzrost tej emisji w reszcie świata. Neutralność klimatyczna dotyczy całego globu i ambitne cele klimatyczne w Europie nie spowodują, że problem po prostu zniknie na całym świecie. Emisyjność zostanie przeniesiona poza UE, ale przy okazji niszcząc europejską i polską gospodarkę, transport, budownictwo, przemysł i rolnictwo.

Zdaniem Bosaka unijny Zielony Ład jest projektem ideologicznym. Poseł zwraca też uwagę, że forsowany na siłę program nie wpłynie na ochronę środowiska globalnie, ale zmniejszy podaż żywności na świecie i spowoduje wzrost cen artykułów rolno-spożywczych w Unii Europejskiej. Na dodatek dla rolników będzie to oznaczało wzrost kosztów produkcji i jednocześnie spadek dochodów. Na tych zmianach nikt nie skorzysta: ani rolnicy, ani środowisko, ani konsumenci.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia zakaże naprawiać stare auta?

Komisja Europejska przygotowała rozporządzenie, które ma zakazać napraw tzw. pojazdów resztkowych. Mają one być od razu złomowane. To kolejny „genialny” plan UE.
2 MIN CZYTANIA

Globalne fundusze wycofały swoje poparcie dla religii klimatystycznej?

BlackRock, JPMorgan Chase, Vanguard oraz State Street niedawno opuściły Climate Action 100+, koalicję największych zarządzających funduszami na świecie, która zobowiązała się zapewnić, by najwięksi globalni emitenci gazów cieplarnianych „podjęli niezbędne działania w sprawie zapobieżenia zmianom klimatu”.
2 MIN CZYTANIA

UE zakaże małych opakowań cukru, sosów i kosmetyków

Unia Europejska chce wprowadzić nie tylko zakaz opakowań na warzywa i owoce czy na jedzenie i napoje spożywane w lokalach, ale zamierza także zakazać małych opakowań cukru, sosów i przypraw oraz kosmetyków.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Burza o tanie drewno

Żeby uprzykrzyć życie branżom konsumującym drewno i zwiększyć wycinkę lasów w krajach Unii Europejskiej, Bruksela chce nałożyć cła antydumpingowe na surowiec sprowadzany z Kazachstanu i Turcji.
2 MIN CZYTANIA

Skandal w ministerstwie rozwoju

Konfederacja przedstawiła opinii publicznej niepokojące fakty dotyczące skandalicznej sytuacji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Informacje posłów Michała Wawra i Bartłomieja Pejo ujawniły rażące naruszenia etyczne oraz konflikt interesów, których nie można bagatelizować.
< 1 MIN CZYTANIA

Reakcja NBP na wniosek o Trybunał Stanu dla prezesa

Narodowy Bank Polski zareagował oficjalnym oświadczeniem na złożenie politycznego wniosku o Trybunał Stanu dla prof. Adama Glapińskiego, prezesa NBP.
2 MIN CZYTANIA