fbpx
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKrajPolska sieć marketów podbija rynek i rozszerza swoją działalność

Polska sieć marketów podbija rynek i rozszerza swoją działalność

Sieć sklepów spożywczych Dino kontynuuje swoją ekspansję otwierając kolejne supermarkety w całym kraju, za czym idą większe zatrudnienie i przychody spółki.

Tylko w tym roku Dino otworzył 184 nowe sklepy. Oznacza to, że na koniec września sieć posiada 2340 lokalizacji, wobec 2069 rok temu. Ich łączna powierzchnia zwiększyła się w tym czasie z 812,6 do 921,4 tys. metrów kwadratowych. 

Rośnie zatrudnienie i przychody

Na koniec pierwszego półrocza spółka zatrudniała 39,4 tys. osób. Między styczniem a czerwcem przychody firmy sięgnęły poziomu 12,1 mld złotych, co oznacza wzrost o 38,3 proc. względem analogicznego okresu rok wcześniej. 

Dino posiada osiem centrów dystrybucyjnych w całym kraju. Nakłady na inwestycje w pierwszych sześciu miesiącach obecnego roku wyniosły 569 mln złotych. 

Ekologia też jest ważna

Sieć szczyci się swoim ekologicznym podejściem, którego przejawem jest wykorzystanie w sklepach energii słonecznej. 81 proc. z marketów jest wyposażonych w panele fotowoltaiczne. 

Pierwsze sklepy Dino powstały w 1999 roku w Wielkopolsce. Od tamtej pory stały się one symbolem rywalizacji rodzimego kapitału o polski rynek z zagraniczną konkurencją. 

grupadino.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA