fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaKrajPolska sieć marketów podbija rynek i rozszerza swoją działalność

Polska sieć marketów podbija rynek i rozszerza swoją działalność

Sieć sklepów spożywczych Dino kontynuuje swoją ekspansję otwierając kolejne supermarkety w całym kraju, za czym idą większe zatrudnienie i przychody spółki.

Tylko w tym roku Dino otworzył 184 nowe sklepy. Oznacza to, że na koniec września sieć posiada 2340 lokalizacji, wobec 2069 rok temu. Ich łączna powierzchnia zwiększyła się w tym czasie z 812,6 do 921,4 tys. metrów kwadratowych. 

Rośnie zatrudnienie i przychody

Na koniec pierwszego półrocza spółka zatrudniała 39,4 tys. osób. Między styczniem a czerwcem przychody firmy sięgnęły poziomu 12,1 mld złotych, co oznacza wzrost o 38,3 proc. względem analogicznego okresu rok wcześniej. 

Dino posiada osiem centrów dystrybucyjnych w całym kraju. Nakłady na inwestycje w pierwszych sześciu miesiącach obecnego roku wyniosły 569 mln złotych. 

Ekologia też jest ważna

Sieć szczyci się swoim ekologicznym podejściem, którego przejawem jest wykorzystanie w sklepach energii słonecznej. 81 proc. z marketów jest wyposażonych w panele fotowoltaiczne. 

Pierwsze sklepy Dino powstały w 1999 roku w Wielkopolsce. Od tamtej pory stały się one symbolem rywalizacji rodzimego kapitału o polski rynek z zagraniczną konkurencją. 

grupadino.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA