fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaEnergetykaPolska stała się eksporterem prądu

Polska stała się eksporterem prądu

Razem z gwałtownym wzrostem cen energii na rynkach europejskich wzrósł eksport polskiego prądu do sąsiednich krajów - podaje „Business Insider Polska”.

Kryzys energetyczny w Europie sprawił, że Polska z importera prądu stała się jego eksporterem. Sprzedaży za granicę pomogły nie tylko ceny hurtowe prądu, które w Polsce należą do najniższych w Europie, ale też uruchomienie kolejnego bloku energetycznego na węgiel brunatny w Elektrowni Turów.

Jak wskazuje „Business Insider Polska” łącznie nasz eksport energii elektrycznej przekroczył 25 grudnia import o 53 tys. MWh, a we wrześniu było to jednego dnia nawet 57 tys. MWh. Aktualnie Polska eksportuje prąd m.in. do Czech, Słowacji, a ostatnio nawet do Szwecji.

Źródło: Business Insider Polska

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Orlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę na krótszą. Może to nastąpić już za miesiąc.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy chcą rozwijać morską energetykę wiatrową

Polskie przedsiębiorstwa są zainteresowane wspieraniem budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Niektóre z naszych firm już w tym uczestniczą.
2 MIN CZYTANIA

TAURON przekaże fortunę na sieci elektroenergetyczne

TAURON przeznaczy w tym roku ponad 2 mld złotych na inwestycje w sieci elektroenergetyczne i będzie to największy strumień finansowy na dystrybucję w ostatnich latach.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA