fbpx
poniedziałek, 13 stycznia, 2025
Strona głównaŚwiatPolska uczelnia biznesowa doceniona na świecie

Polska uczelnia biznesowa doceniona na świecie

Szanowany dziennik „Financial Times” umieścił Akademię Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Europy Środkowo-Wschodniej, która znalazła się w najnowszych rankingach „Financial Times” klasyfikujących uczelnie biznesowe oferujące otwarte i zamknięte programy rozwojowe. Polska uczelnia znalazła się wśród wiodących uniwersytetów z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Holandii.

Sukces polskiej uczelni to sygnał dla inwestorów

Pierwszy z rankingów to Financial Times Custom Executive Education 2023, który dotyczy uczelni biznesowych oferujących szyte na miarę programy rozwojowe dla firm. Tutaj zwycięzcą został amerykański Duke Corporate Education, a Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 71. pozycji. Warto zaznaczyć, że był to debiut polskiej uczelni w tym zestawieniu. W informacji prasowej wyjaśniono, że analizowano zamknięte szkolenia dla biznesu, uwzględniające specyficzne potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzą się organizacje.

Drugi z rankingów to Financial Times Open-enrolment Executive Education 2023, który obejmuje szkoły biznesu prowadzące otwarte programy rozwojowe, jak np. studia podyplomowe. Na czele tego zestawienia znalazła się szkoła biznesowa IESE z Hiszpanii. Polska uczelnia zajęła 57. miejsce, awansując o 8 pozycji względem ubiegłorocznego rankingu.

Akademia Leona Koźmińskiego wskazuje, że opublikowane dziś rankingi „Financial Times” to swego rodzaju drogowskazy dla wszystkich osób poszukujących programów rozwojowych. Dzięki zestawieniom mogą one zdecydować, z oferty których uczelni biznesowych na świecie warto skorzystać.

Źródło: Akademia Leona Koźmińskiego
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA