fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaŚwiatPolska uczelnia biznesowa doceniona na świecie

Polska uczelnia biznesowa doceniona na świecie

Szanowany dziennik „Financial Times” umieścił Akademię Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Europy Środkowo-Wschodniej, która znalazła się w najnowszych rankingach „Financial Times” klasyfikujących uczelnie biznesowe oferujące otwarte i zamknięte programy rozwojowe. Polska uczelnia znalazła się wśród wiodących uniwersytetów z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Holandii.

Sukces polskiej uczelni to sygnał dla inwestorów

Pierwszy z rankingów to Financial Times Custom Executive Education 2023, który dotyczy uczelni biznesowych oferujących szyte na miarę programy rozwojowe dla firm. Tutaj zwycięzcą został amerykański Duke Corporate Education, a Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 71. pozycji. Warto zaznaczyć, że był to debiut polskiej uczelni w tym zestawieniu. W informacji prasowej wyjaśniono, że analizowano zamknięte szkolenia dla biznesu, uwzględniające specyficzne potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzą się organizacje.

Drugi z rankingów to Financial Times Open-enrolment Executive Education 2023, który obejmuje szkoły biznesu prowadzące otwarte programy rozwojowe, jak np. studia podyplomowe. Na czele tego zestawienia znalazła się szkoła biznesowa IESE z Hiszpanii. Polska uczelnia zajęła 57. miejsce, awansując o 8 pozycji względem ubiegłorocznego rankingu.

Akademia Leona Koźmińskiego wskazuje, że opublikowane dziś rankingi „Financial Times” to swego rodzaju drogowskazy dla wszystkich osób poszukujących programów rozwojowych. Dzięki zestawieniom mogą one zdecydować, z oferty których uczelni biznesowych na świecie warto skorzystać.

Źródło: Akademia Leona Koźmińskiego
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Elon Musk przyjęty w Chinach z honorami

Szef Tesli Elon Musk po raz pierwszy od trzech lat odwiedził Chiny. Spotkał się m.in. z chińskim ministrem spraw zagranicznych. Odwiedził także fabrykę Tesli w Szanghaju.
< 1 MIN CZYTANIA

Regulacje dotyczące ogrzewania zagrażają koalicji rządzącej Niemcami

Zaostrzająca się kłótnia w niemieckiej koalicji rządowej coraz bardziej opóźnia przyjęcie ustawy mającej utorować drogę przejścia na ekologiczne ogrzewanie.
3 MIN CZYTANIA

Czy Republika Południowej Afryki aresztuje Putina?

Republika Południowej Afryki planuje zmienić swoje prawo tak, aby sama mogła podejmować decyzje, czy aresztować przywódców poszukiwanych przez Międzynarodowy Trybunał Karny – w tej chwili jest do tego zobowiązana. Sprawa dotyczy bezpośrednio Władimira Putina.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski rynek usług pocztowych rośnie

Wartość polskiego rynku usług pocztowych rośnie już kolejny rok z rzędu. Wszystko dzięki prężnie działającemu sektorowi e-commerce.
2 MIN CZYTANIA

Producenci frytek wykorzystują rolników?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie możliwego wykorzystywania przewagi kontraktowej na rynku frytek i chipsów.
< 1 MIN CZYTANIA

Coraz więcej inwestycji greenfield w Polsce

W 2022 roku Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę projektów inwestycyjnych typu greenfield.
2 MIN CZYTANIA