fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaKrajPolska Wódka powinna się zmienić

Polska Wódka powinna się zmienić

Branża spirytusowa apeluje o zmianę definicji Polskiej Wódki.

Przedstawiciele producentów mocnych alkoholi w Polsce chcą rozszerzenia definicji znaku Polska Wódka. Portal wiadomoscihandlowe.pl tłumaczy, że byłby to dobry sposób na ochronę gorzelni rolniczych.

Witold Włodarczyk, prezes zarządu Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, ma pomysł, jak zapewnić, aby w procesie produkcji polskiej wódki nie były wykorzystywane objęte embargiem produkty rolne z Ukrainy. Sposobem na to ma być stała współpraca z producentami alkoholi mocnych, stosujących oznaczenie Polska Wódka na swoich produktach.

W tym przypadku, cały proces produkcji – rozpoczynając od polskiego rolnika, który dostarcza surowiec w postaci 5 wybranych zbóż oraz ziemniaków, poprzez polską gorzelnię aż po producenta finalnego produktu – musi odbywać się na terenie naszego kraju

– powiedział dla Wiadomości Handlowych Witold Włodarczyk.

Mamy zatem pewność, że w procesie produkcji nie zostanie użyte ukraińskie zboże ani pochodzące z jakiegokolwiek innego kierunku spoza Polski, a możliwość podpisania długoterminowych umów z renomowanymi producentami daje gwarancję odpowiedniej ceny

– dodał prezes ZPPPS.

Poza tym Witold Włodarczyk chciałby, żeby definicja Polska Wódka została rozszerzona o produkty na bazie kukurydzy, gdyż zboże to ma większy areał upraw w Polsce niż którykolwiek z surowców dających dziś daje podstawę do stosowania oznaczenia Polska Wódka. Dodał on też, że polscy gorzelnicy wystosowali do premiera list, w którym zauważyli, że to właśnie import kukurydzy z Ukrainy jest dla nich największym problemem.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA