fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPolska wołowina też zyskuje ważny rynek

Polska wołowina też zyskuje ważny rynek

Polska została zatwierdzona do eksportu mięsa wołowego na rynek tajlandzki. Ile zakładów na tym skorzysta?

Główny Inspektorat Weterynarii 18 sierpnia otrzymał informację o dopuszczeniu Polski do eksportu mięsa i podrobów wołowych na rynek Tajlandii. GIW sprecyzował, że zezwolenie zostało przyznane w wyniku audytu przeprowadzonego przez inspektorów tajlandzkich w 2022 r. Zgodnie z planem zgoda na eksport mięsa wołowego na rynek tajlandzki będzie obowiązywała trzy lata, poczynając od sierpnia tego roku.

Jednocześnie wysyłka wspomnianych towarów będzie możliwa po uzgodnieniu ze stroną tajlandzką wzoru świadectwa weterynaryjnego. Obecnie dokument jest opracowywany w Głównym Inspektoracie Weterynarii na podstawie wymagań przekazanych przez służbę właściwą Tajlandii

– podkreślono w komunikacie prasowym.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uzupełniając informację Głównego Inspektoratu Weterynarii dodało, że zezwolenie na eksport mięsa wołowego do Tajlandii otrzymało łącznie jedenaście zakładów produkcyjnych z Polski.

Mięso jedzie do Azji

Decyzja władz Tajlandii o dopuszczeniu polskiej wołowiny na tamtejszy rynek to kolejna dobra informacja dla producentów mięsa z naszego kraju. Kilka dni temu podobne zezwolenie od władz Filipin otrzymali producenci drobiu znad Wisły, którzy dzięki temu będą mogli wejść na olbrzymi rynek, gdzie drób jest podstawowym składnikiem diety.

Źródło: GIW

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA