fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesPolski gigant zamyka sklepy w Rosji

Polski gigant zamyka sklepy w Rosji

Polska spółka odzieżowa LPP zakończyła operacyjne czynności konieczne do zamknięcia salonów w Rosji.

W komunikacie prasowym spółki potwierdzono kroki wszczęte 4 marca i poinformowano, że dziś w Rosji zamknięto ostatni z jej sklepów. Przypomnijmy, że na początku marca, w związku z unijnymi sankcjami na Rosję, spółka LPP zdecydowała o zawieszeniu działalności operacyjnej i wstrzymaniu rozwoju marek LPP w tym kraju oraz o zatrzymaniu dostarczania do Rosji towarów handlowych.

„Tym samym, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, od jutra wszystkie sklepy marek należących do LPP na rynku rosyjskim będą zamknięte. Wcześniej firma całkowicie wstrzymała transport towarów do Rosji jak i wszystkie inwestycje oraz plany rozwojowe, a także zamknęła sprzedaż internetową wszystkich swoich marek” – poinformowano.

Spółka LPP powstała w 1991 r. i w ciągu 30 lat stała się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. LPP ma sklepy stacjonarne w 25 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i w Izraelu, a sprzedaż internetową prowadzi na 30 rynkach. LPP zarządza pięcioma markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Według informacji spółki posiada ona ponad 2000 sklepów o łącznej powierzchni przekraczającej 1,7 mln mkw. LPP jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Oto najlepsza szkoła biznesowa w Polsce

Akademia Leona Koźmińskiego z dobrym wynikiem znalazła się na prestiżowej liście 90 najlepszych biznesowych szkół w Europie.
2 MIN CZYTANIA

Port Gdańsk najlepszy w Europie!

W 2022 roku port w Gdańsku po raz kolejny odnotował największy przyrost wolumenu przeładunku towarów w całej Europie.
2 MIN CZYTANIA

Rosną długi sprzedawców AGD i RTV

Pogarsza się sytuacja finansowa sklepów, które zajmują się sprzedażą elektroniki i sprzętów AGD. Dowodem na to jest restrukturyzacja spółki NEONET.
2 MIN CZYTANIA