Polskie organizacje zrzeszające handel zaapelowały do premiera o uproszczenie systemu udzielania pozwoleń na pracę dla Ukraińców – podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Pexels.com

Odpowiedni apel do premiera Mateusza Marowieckeigo skierowały Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlu.

„W obliczu wszczęcia przez Federację Rosyjską konfliktu zbrojnego na Ukrainie, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlu wystosowały wspólny apel do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o udzielenie wszelkiego możliwego wsparcia obywatelom Ukrainy zarówno tym przebywającym legalnie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, jak i ukraińskim uchodźcom napływającym z terenów objętych działaniami wojennymi” – napisano w cytowanym przez wiadomoscihandlowe.pl komunikacie.

Polskie organizacje, powołując się na zasadę ludzkiej solidarności, argumentują swój apel chęcią zapewnienia obywatelom Ukrainy bezpiecznych warunków do życia w Polsce. POHiD i PIH, jako rozwiązania, postulują automatyczne przedłużenie zezwoleń na pobyt i pracę dla obywateli Ukrainy co najmniej do czasu zniesienia stanu wojennego na terytorium Ukrainy, a także przyspieszenie i uproszczenie procesu zatrudniania Ukraińców oraz legalizację ich pobytu w naszym kraju bez pozwolenia na pobyt i pracę.

„Obecnie już Ukraińcy mieszkający w Polsce są ważnymi uczestnikami życia społecznego w naszym kraju oraz odgrywają istotną rolę w polskiej gospodarce” – podkreślono w apelu.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Poprzedni artykułAmerykańskie sklepy usuwają z półek rosyjską wódkę
Następny artykułMiesięcznik FPG – #2/2022