fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaPodatkiPolski Ład nakręca pracę dla księgowych

Polski Ład nakręca pracę dla księgowych

Zmiany podatkowe wynikające z Polskiego Ładu spowodowały, że telefony księgowych i doradców podatkowych dzwonią bez przerwy – podaje „Business Insider Polska”.

Specjaliści otrzymują tak dużo zapytań od przedsiębiorców, ale też od pracowników etatowych, że wiele firm doradczych zdecydowało się nawet na organizację kilkudniowych szkoleń lub webinarów, które mają przygotować do podatkowej rewolucji. Ceny kursów są różne i wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

– Szacuję, że w pierwszej edycji mojej kampanii informacyjnej NPP – Nowy Porządek Podatkowy – wzięło udział od 7 do 10 tys. osób. Teraz ruszyła druga edycja – powiedział „Business Insiderowi” Tomasz Piekielnik, doradca podatkowy, założyciel SzkolaPodatkow.pl. – Pytanie, które zawsze się pojawia podczas szkoleń i rozmów to: jak się przygotować na Polski Ład – i czy można na nim nie tylko nie stracić, ale nawet zyskać – dodaje ekspert.

Prezydent podpisał Polski Ład

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA