fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaKrajPolski Ład nie zaszkodzi posłom?

Polski Ład nie zaszkodzi posłom?

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem, które sprawi, że posłowie nie stracą na zmianach podatkowych wynikających z Polskiego Ładu – podaje Radio Zet.

Według informacji Mariusza Gierszewskiego resort rozpatruje m.in. możliwość wydania interpretacji mówiącej, że posłowie i senatorowie to osoby fizyczne wykonujące działalność polityczną, bo dzisiaj z definicji nie są pracownikami, więc nie mają prawa do żadnej ulgi.

„Od połowy ubiegłego roku posłowie i senatorowie zarabiają 12 827 zł. Tym samym o 27 złotych przekraczają próg, powyżej którego traci się na wprowadzeniu Polskiego Ładu. Do tego dochodzi jeszcze dieta poselska, co daje łącznie 15 332 zł. Posłowie i senatorowie otrzymali za styczeń uposażenia niższe o około 1400 zł” – podało Radio Zet.

W związku z powyższym resort finansów szuka rozwiązania, które sprawi, że Polski Ład nie obniży wynagrodzeń parlamentarzystów, tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych obywateli.

Źródło: Radio Zet

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA