fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaPodatkiPolski Ład — straciliśmy czy zyskaliśmy?

Polski Ład — straciliśmy czy zyskaliśmy?

Większość Polaków twierdzi, że wywołane Polskim Ładem zmiany podatkowe nie zmieniły ich sytuacji finansowej — wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla RMF FM oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.

Sondaż wykazał, że Polski Ład jest neutralny dla 42,7 proc. Polaków. Z kolei 19,6 proc. ankietowanych uważa, że zmiany podatkowe są dla nich korzystne, a 37,7 proc. uczestników badania twierdzi, że Polski Ład wywołał u nich straty.

Przedstawione wyniki świadczą, że Polski Ład jest dla nas rozczarowaniem. Miesiąc temu 27,9 proc. ankietowanych sądziło, że skorzysta na zmianach podatkowych, a strat spodziewało się 29,5 proc.

Wśród wyborców ugrupowań sejmowych najbardziej negatywnie o Polskim Ładzie wypowiadają się zwolennicy PSL-u, gdyż aż 98 proc. z nich uważa, że zmiany podatkowe były dla nich niekorzystne. Dla porównania u wyborców PiS taką opinię wyraziło 15 proc., a u głosujących na Konfederację — 53,3 proc.

Źródło: RFM FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Opublikowano projekt przepisów dotyczący dochodowych JPK

Od 1 stycznia 2025 r. dla największych podatników CIT obowiązkowe stanie się składanie JPK_KR. Równocześnie w życie wejdzie rozporządzenie MF w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić księgi podlegające przekazaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
4 MIN CZYTANIA

Będą ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców?

Ministerstwo Finansów pracuje nad podatkowymi ułatwieniami dla przedsiębiorców. Chodzi o kwestię rozliczania wydatków inwestycyjnych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA