fbpx
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaPodatkiPolski Ład — straciliśmy czy zyskaliśmy?

Polski Ład — straciliśmy czy zyskaliśmy?

Większość Polaków twierdzi, że wywołane Polskim Ładem zmiany podatkowe nie zmieniły ich sytuacji finansowej — wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla RMF FM oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.

Sondaż wykazał, że Polski Ład jest neutralny dla 42,7 proc. Polaków. Z kolei 19,6 proc. ankietowanych uważa, że zmiany podatkowe są dla nich korzystne, a 37,7 proc. uczestników badania twierdzi, że Polski Ład wywołał u nich straty.

Przedstawione wyniki świadczą, że Polski Ład jest dla nas rozczarowaniem. Miesiąc temu 27,9 proc. ankietowanych sądziło, że skorzysta na zmianach podatkowych, a strat spodziewało się 29,5 proc.

Wśród wyborców ugrupowań sejmowych najbardziej negatywnie o Polskim Ładzie wypowiadają się zwolennicy PSL-u, gdyż aż 98 proc. z nich uważa, że zmiany podatkowe były dla nich niekorzystne. Dla porównania u wyborców PiS taką opinię wyraziło 15 proc., a u głosujących na Konfederację — 53,3 proc.

Źródło: RFM FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA