fbpx
czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaArchiwumPolskie skoki w dobrych rękach

Polskie skoki w dobrych rękach

Brązowy medal, jaki przywiózł z Pekinu Dawid Kubacki, to 12. krążek olimpijski zdobyty przez Biało-Czerwonych skoczków od czasu, gdy w 2003 roku Grupa LOTOS została Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa.

Gdy do tych 12. medali olimpijskich dodamy ponad 20 krążków mistrzostw świata i cztery triumfy w Turnieju Czterech Skoczni wywalczone przez polskich skoczków, wyłoni się nam obraz tego, jak przez 20 ostatnich lat PZN przy wsparciu Grupy LOTOS systematycznie buduję pozycję polskich skoków. Przez ten czas niezmiennie plasują się one w ścisłej światowej czołówce.

Fot. Grupa LOTOS

Jak przyznają przedstawiciele koncernu, każda złotówka zainwestowana przez LOTOS w tę współpracę, przyniosła 42-krotny zwrot. Opłaca się więc sponsorowi, opłaca zawodnikom, ale opłaca się także kibicom, którzy od czasu „Małyszomanii” pokochali skoki, sprawiając, że obok piłki nożnej stały się narodową dyscypliną Polaków.

Fot. Grupa LOTOS
Fot. Grupa LOTOS

Rozpoznawalność marki

Co się składa na sukces w sporcie? Talent, lata ciężkiej pracy i zapewne odrobina szczęścia. To oczywiste. Jednak jest jeszcze jeden bardzo ważny element, bez którego o żadnym sukcesie nie może być mowy. To wsparcie finansowe. Dlatego największe polskie firmy z roku na rok przeznaczają coraz większe środki na rozwój zarówno sportu profesjonalnego, którym pasjonują się miliony polskich kibiców, jak i amatorskiego, promującego wśród Polaków zdrowy i aktywny tryb życia. Zaangażowanie w sport buduje rozpoznawalność marki, jest też odpowiedzią na społeczną odpowiedzialność biznesu.

Fot. Grupa LOTOS
Fot. Grupa LOTOS

W ramach programu „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” koncern finansuje turnieje LOTOS Cup, rozgrywane zimą i latem, zapewnia klubom narciarskim środki na sprzęt oraz szkolenie dzieci i młodzieży, funduje stypendia sportowe dla zawodników i trenerów oraz nagrody dla najlepszych. Warto przypomnieć, że trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, gdy miał 16 lat, został pierwszym stypendystą sportowym Grupy LOTOS. Teraz nadciąga kolejna fala młodych talentów, wychowanków wspomnianego programu. Wśród nich Jan Habdas, którego nazwisko najczęściej wymieniają eksperci. Warto bacznie przyglądać się temu zawodnikowi już podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które odbywają się w Zakopanem.

Fot. Grupa LOTOS
Fot. Grupa LOTOS

Szeroka współpraca

Celem współpracy PZN z Grupą LOTOS zawiązanej dwie dekady temu było stworzenie systemu szkoleniowego, który miał wyłonić następców Adama Małysza. Sześć lat później do programu włączona została kombinacja norweska. W sezonie 2004/2005 odbyła się pierwsza edycja LOTOS Cup.

Fot. Grupa LOTOS

Teraz współpraca z PZN to nie tylko skoki i kombinacja norweska, ale również biegi narciarskie, w których z logo LOTOS na ramieniu sukcesy odnosiła Justyna Kowalczyk. A od ubiegłego roku LOTOS dołączył do Partnerów Programu PolSKI Mistrz. To projekt w ramach którego LOTOS wspiera zawody z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Młodzik i Junior Młodszy oraz finansuje w nim nagrody. Dodatkowym elementem współpracy jest wsparcie Kadr Narodowych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie oraz organizacja zawodów FIS w Polsce, a także mistrzostw Polski.

Fot. Grupa LOTOS

Materiał powstał we współpracy z Grupą LOTOS

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.
2 MIN CZYTANIA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA