fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajPolskie srebro doceniane na świecie

Polskie srebro doceniane na świecie

Londyńska Giełda Metali Szlachetnych wyróżniła srebro wydobywane w kopalniach należących do polskiego koncernu KGHM Polska Miedź S.A.

Srebro wydobywane w kopalniach KGHM otrzymało certyfikat Londyńskiej Giełdy Metali Szlachetnych (LBMA). Oznacza to zgodność Polskiej Miedzi z wymogami określonymi w LBMA Responsible Silver Guidance i wpisanie na prowadzoną przez LBMA prestiżową listę Good Delivery, która skupia najbardziej zaufanych producentów srebra na świecie.

Najwyższa jakość zarówno produktu, jak i całego procesu produkcji to siła marki KGHM. Nasi klienci wiedzą, że jesteśmy zaufanym partnerem, który przestrzega najwyższych standardów w całym łańcuch dostaw. Certyfikat LBMA potwierdza, że to nie kwestia deklaracji, ale rzeczywiste działania

– powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Celem standardów opracowanych przez LBMA jest, aby pozyskiwanie srebra i złota nie przyczyniało się do wspierania terroryzmu i naruszania praw człowieka. Wydobycie tych surowców nie może też być wiązane ze wspieraniem konfliktów militarnych oraz praniem brudnych pieniędzy.

KGHM liderem rynku srebra

Jak podano w informacji prasowej KGHM od lat należy do liderów producentów srebra na świecie, a według World Silver Survey 2023 zajmuje pierwsze miejsce w rankingu największych kopalń srebra na świecie oraz drugie w kategorii największych producentów tego kruszcu. Tylko w 2022 r. Polska Miedź wyprodukowała aż 1298 ton srebra, a jego sprzedaż stanowi aż 16 proc. przychodów KGHM.

KGHM oferuje srebro w postaci gąsek oraz granulatu. Jego odbiorcami są nie tylko instytucje finansowe oraz przemysł jubilerski, ale też przemysł fotowoltaiczny oraz przemysł elektryczny.

Źródło: KGHM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

Produkujemy coraz mniej stali

W 2023 roku produkcja stali w Polsce mocno pikuje w dół, a spadek jest prawie najwyższy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Rosjanie trafili polską fabrykę okien

W trakcie rosyjskiego ostrzału Lwowa trafiona została fabryka okien polskiego przedsiębiorstwa Fakro.
< 1 MIN CZYTANIA