fbpx
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaKrajPolskie srebro doceniane na świecie

Polskie srebro doceniane na świecie

Londyńska Giełda Metali Szlachetnych wyróżniła srebro wydobywane w kopalniach należących do polskiego koncernu KGHM Polska Miedź S.A.

Srebro wydobywane w kopalniach KGHM otrzymało certyfikat Londyńskiej Giełdy Metali Szlachetnych (LBMA). Oznacza to zgodność Polskiej Miedzi z wymogami określonymi w LBMA Responsible Silver Guidance i wpisanie na prowadzoną przez LBMA prestiżową listę Good Delivery, która skupia najbardziej zaufanych producentów srebra na świecie.

Najwyższa jakość zarówno produktu, jak i całego procesu produkcji to siła marki KGHM. Nasi klienci wiedzą, że jesteśmy zaufanym partnerem, który przestrzega najwyższych standardów w całym łańcuch dostaw. Certyfikat LBMA potwierdza, że to nie kwestia deklaracji, ale rzeczywiste działania

– powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Celem standardów opracowanych przez LBMA jest, aby pozyskiwanie srebra i złota nie przyczyniało się do wspierania terroryzmu i naruszania praw człowieka. Wydobycie tych surowców nie może też być wiązane ze wspieraniem konfliktów militarnych oraz praniem brudnych pieniędzy.

KGHM liderem rynku srebra

Jak podano w informacji prasowej KGHM od lat należy do liderów producentów srebra na świecie, a według World Silver Survey 2023 zajmuje pierwsze miejsce w rankingu największych kopalń srebra na świecie oraz drugie w kategorii największych producentów tego kruszcu. Tylko w 2022 r. Polska Miedź wyprodukowała aż 1298 ton srebra, a jego sprzedaż stanowi aż 16 proc. przychodów KGHM.

KGHM oferuje srebro w postaci gąsek oraz granulatu. Jego odbiorcami są nie tylko instytucje finansowe oraz przemysł jubilerski, ale też przemysł fotowoltaiczny oraz przemysł elektryczny.

Źródło: KGHM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA