fbpx
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Popularne

Szwedzka strategia no-lockdown kontra reszta świata

Już wiosną zadawano sobie pytanie, czy w Szwecji wiedzą, co robią, nie wprowadzając żadnych poważnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i nie zamrażając gospodarki. Pytanie pozostaje wciąż otwarte, jednak po tych kilku miesiącach coraz więcej osób przekonuje się, że strategia no-lockdown wcale nie spowodowała masowej śmiertelności wśród Szwedów, a przy okazji uchroniła tamtejszą gospodarkę od katastrofy, u progu której stoi dziś większość europejskich państw, które tak bardzo Szwecję krytykowały.
5 MIN CZYTANIA

Tomasz Cukiernik o wolności na antypodach… Rozmawiamy o książce i nie tylko

Nowa Zelandia to kraj, który we wszelkich światowych rankingach wolności gospodarczej od lat, wraz z Singapurem i Hongkongiem, znajduje się zwykle w pierwszej trójce. Warto więc wiedzieć, jak to się stało. Tak samo, jak warto wiedzieć, gdzie szukać wzorców do naśladowania... O tym wszystkim pisze Tomasz Cukiernik (publicysta m.in. "Forum Polskiej Gospodarki") w książce "Na antypodach wolności". Książkę gorąco polecamy, podobnie jak poniższy wywiad z jej autorem.
5 MIN CZYTANIA

Ekobojowniku – to jest prawdziwy front walki!

Nie dmuchawy przewalające stosy liści kilka metrów dalej, nie ogrodowe pilarki i kosiarki benzynowe, palenie niesezonowanym drewnem w kominkach, czy nawet osławione globalne ocieplenie są problemem, ale trujący i nieopłacalny w przerobie plastik.
4 MIN CZYTANIA

Brak postów do wyświetlenia

- REKLAMA -