fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatPortugalia obniżyła podatek na paliwa!

Portugalia obniżyła podatek na paliwa!

Rząd Portugalii zdecydował o tymczasowym obniżeniu opodatkowania paliw sprzedawanych na stacjach benzynowych.

Rząd wyjaśnił, że obniżka podatków ma charakter „decyzji nadzwyczajnej”, a jej celem jest wpłynięcie na dostawców, aby obniżyli ceny paliw dla finalnych odbiorców. Zgodnie z opublikowanymi w sobotę przepisami podatek dla producentów i dystrybutorów paliw oferowanych na stacjach jest mniejszy o 1 eurocent na 1 litrze oleju napędowego oraz o 2 eurocenty na 1 litrze benzyny. Decyzję w sprawie obniżenia tych obciążeń podatkowych podjęto podczas piątkowego posiedzenia rządu.

Nowe przepisy podatkowe dotyczące paliw obowiązują w Portugalii od soboty 16 października do 31 stycznia 2022 r. Sekretarz stanu ds. podatkowych Antonio Mendonca Mendes wyjaśnił, że obniżenie podatków na paliwa wynika z drastycznego zwiększenia cen energii na europejskich rynkach w ostatnich dniach.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja cenowa na stacjach paliwowych panuje w Polsce, gdzie ceny benzyny i diesla zbliżają się do 6 złotych za litr.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska buduje flotę samolotów strażackich

Przed tegorocznym sezonem pożarów lasów Komisja Europejska podjęła decyzję o budowie – w ciągu najbliższych kilku lat – własnej floty samolotów przeciwpożarowych. Miałaby ona być finansowana z unijnego budżetu.
2 MIN CZYTANIA

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA