fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaFinansePosiadłości na hiszpańskich plażach do kupienia z rabatami do miliona euro

Posiadłości na hiszpańskich plażach do kupienia z rabatami do miliona euro

Czasy kryzysu często sprzyjają tym, którzy cieszą się stabilną pozycją. Są korzystne również dla tych, którzy mają oszczędności i wcześniej śledzili rynek nieruchomości. Tymczasowe załamanie gospodarki w tym roku spowoduje co najmniej sześciomiesięczny okres spadku cen, jak podaje Hiszpańskie Stowarzyszenie Nabywców Nieruchomości (Aepsi). Chociaż prognozy wskazują na średni spadek na poziomie 10% (z czego około 5%-7% w dużych miastach), to nabywcy „nieruchomości wakacyjnych” mogą uzyskać zniżkę nawet do 20% w przypadku zakupu apartamentów na wynajem, a w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego obniżka może osiągnąć nawet 25%-30% z powodu drastycznego spadku popytu na tym rynku.

Sonda przeprowadzona na najczęściej używanych wyszukiwarkach w Hiszpanii wskazuje obniżki cen średnio do 300 000 euro na domy w dużych miastach i aż do miliona euro na luksusowe nieruchomości na wybrzeżu Morza Śródziemnego, szczególnie w Walencji, gdzie spadek cen związany jest również z Brexitem (duża część nabywców pochodzi z Wielkiej Brytanii).

Rynek mieszkaniowy nie jest jedynym segmentem, w którym zapanuje korzystny czas na inwestycje. Niebawem kryzys wpłynie również na rynki nieruchomości biurowych i komercyjnych, w związku z prognozowanymi przejęciami lokali z rynku wtórnego, gdzie rabaty w wysokości około 20% pojawią się w związku z koniecznością pracy zdalnej i rozwojem sklepów online z powodu epidemią. Dlatego duże marki będą stawiać na inwestycje w prestiżowe lokale, ten model zyskał na popularności w ostatnich latach, a teraz będzie jeszcze bardziej korzystny ekonomicznie.

Iñaki Unsain, prezes AEPSI, uważa, że ​​kryzys jest tymczasowy, „przybiera kształt litery U”, a Hiszpania wyjdzie z niego na początku 2021 roku, dlatego należy podkreślić, że w najbliższych miesiącach ceny nieruchomości będą korzystne dla kupującego, ponieważ sprzedający w związku z sytuacją na rynku lub swoją sytuacją finansową będą musieli sprzedawać nieruchomości po obniżonej cenie.

Źródło: larazon.es

INNE Z TEJ KATEGORII

Przy niepełnym wymiarze czasu pracy nadgodziny należą się szybciej

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że pracodawca nie może płacić za nadgodziny osobom zatrudnionym na część etatu tak jak osobom na pełnym etacie, czyli dopiero, gdy przepracują osiem godzin.
3 MIN CZYTANIA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Banki w Polsce z optymizmem patrzą w przyszłość

Banki w Polsce spodziewają się wzrostu popytu na kredyty w ciągu najbliższego półrocza i są w tym względzie większymi optymistami niż banki w regionie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.
8 MIN CZYTANIA

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.