fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajPosłowie chcą skrócenia pracy w upały

Posłowie chcą skrócenia pracy w upały

Posłowie Partii Razem wspólnie ze związkowcami złożyli interpelację, w której domagają się ustalenia przepisów dotyczących pracy w upały.

Do minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg trafiła interpelacja, w której zaapelowano o ustalenie maksymalnej temperatury, powyżej której pracodawca musiałby skrócić dzień pracy. Taki pomysł mają politycy Partii Razem i związki zawodowe.

Radio Zet podało, że interpelację do resortu rodziny i polityki społecznej złożyli posłowie Magdalena Biejat oraz Adrian Zandberg razem z przewodniczącym OPZZ Piotrem Ostrowskim.

Musimy zmienić sposób organizacji pracy. Brak takich regulacji będzie skutkował nie tylko mniejszą efektywnością pracowników, lecz także uszczerbkiem na ich zdrowiu. A to niesie ze sobą wzrost wydatków publicznych na leczenie

– tłumaczyła na antenie Radia Zet posłanka Magdalena Biejat.

W opinii twórców interpelacji luki w przepisach przyczyniają się do wypadków, które dodatkowo obciążają służbę zdrowia. Posłanka Biejat zasugerowała, że w polskich regulacjach istnieje swego rodzaju niekonsekwencja, gdyż istnieją wymogi zapewnienia minimalnej temperatury w wypadku mrozów, ale nie ma w ogóle mowy o upałach.

W interpelacji zapytano też o sprecyzowanie obowiązków pracodawcy w związku z wysokimi temperaturami. Politycy zapowiedzieli również, że pracują nad projektem ustawy regulującej kwestię maksymalnych temperatur, przy których praca będzie dopuszczalna. Propozycja ma być gotowa na kolejną kadencję Sejmu.

Źródło: Radio Zet

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

Produkujemy coraz mniej stali

W 2023 roku produkcja stali w Polsce mocno pikuje w dół, a spadek jest prawie najwyższy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Skarbówka pójdzie na rękę przedsiębiorcom

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany, którą mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom z punktu widzenia realizacji obowiązków podatkowych.
2 MIN CZYTANIA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA