fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatPotężne centrum finansowe przyłącza się do sankcji na Rosję

Potężne centrum finansowe przyłącza się do sankcji na Rosję

Singapur wprowadza ograniczenia we współpracy z Rosją i podmiotami z tego kraju.

Azjatyckie centrum finansowe prawie nigdy w przeszłości nie podjęło podobnych działań, jeżeli nie było do tego zobowiązane rezolucjami ONZ.

Tym razem szef singapurskiej dyplomacji  Vivian Balakrishnan oznajmił, iż jego kraj przyłączy się do pozostałych państw, które uderzają w Rosję sankcjami i restrykcjami. Inwazję na Ukrainę określił mianem „niedopuszczalnej” i „rażąco naruszającej normy międzynarodowe”.

W pierwszej kolejności Singapur nałoży szczególną kontrolę na eksportowane do Rosji towary, które mogą być użyte jako broń (zarówno sprzęt wojskowy ale też komputery czy elektronika) na Ukrainie. Ponadto została wprowadzona blokada na transakcje z tym krajem (również te w kryptowalutach) oraz działania czterech pochodzących z niego banków. Singapur przestanie też inwestować w emitowane przez nie papiery wartościowe.

straitstimes.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Amerykańsko-chińska odwilż. Na jak długo?

Przywódcy USA i Chin spotkali się w San Francisco, by rozmawiać o sytuacji międzynarodowej. Oba kraje borykają się z własnymi problemami w czasie, gdy w świecie przybywa punktów zapalnych. Dlatego dochodzi do chwilowego złagodzenia relacji amerykańsko-chińskich.
6 MIN CZYTANIA

Zmarł Henry Kissinger – ikona amerykańskiego realizmu

Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger zmarł w wieku 100 lat w swoim domu w Connecticut. Był głównym amerykańskim dyplomatą i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego za rządów Nixona i Forda. Realizował politykę odprężenia, która odmroziła stosunki ze Związkiem Radzieckim i Chinami.
2 MIN CZYTANIA

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska sztuczna inteligencja chce konkurować z ChatGPT

Instytucje naukowe ogłosiły powołanie konsorcjum, którego celem jest powstanie opartego na polskich treściach modelu językowego oraz inteligentnego asystenta na kształt Chat GPT czy Google Bard.
< 1 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA