fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjePowstaje Biała Księga problemów w polsko-ukraińskich relacjach gospodarczych

Powstaje Biała Księga problemów w polsko-ukraińskich relacjach gospodarczych

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pracuje nad Białą Księgą, która będzie dotyczyć kwestii spornych w relacjach gospodarczych Polski z Ukrainą.

W Poznaniu odbyło się spotkanie, w trakcie którego przedstawiciele firm z różnych branż rozmawiali z minister funduszy i polityki regionalnej Jadwigą Emiliewicz oraz ekspertami z instytucji publicznych. Tematem był proces odbudowy Ukrainy.

Podczas inauguracyjnego spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przedsiębiorcy mogli zapoznać się z obecnymi i potencjalnymi możliwościami wsparcia polskiego biznesu w jego działalności na ukraińskim rynku.

Wnioski z konsultacji zostaną wykorzystane przy pracach nad Białą Księgą dot. kwestii spornych w polsko-ukraińskich relacjach gospodarczych. Natomiast samym firmom, które będą brały w nich udział, pozwolą na szerokie omówienie swoich potrzeb z instytucjami publicznymi, które są zaangażowane w proces powojennej odbudowy Ukrainy

– powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz.

Wiceszefowa resortu funduszy wyjaśniła, że Biała Księga ma diagnozować kwestie sporne we wzajemnych relacjach polsko-ukraińskich oraz sposoby ich rozwiązania, a jej publikacja jest zaplanowana na przełom sierpnia i września 2023 roku.

W sumie udziałem w procesie odbudowy Ukrainy jest już zainteresowanych ponad 2500 polskich firm, a prawie 600 przedsiębiorstw z naszego kraju działa na jej terenie mimo wojny.

Źródło: MFiPR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA