fbpx
poniedziałek, 20 stycznia, 2025
Strona głównaKrajPPK przynoszą Polakom olbrzymie zyski

PPK przynoszą Polakom olbrzymie zyski

Wstępne dane pokazują, że wartość aktywów netto zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych zbliża się do 22 mld złotych.

Aż 21,74 mld złotych wyniosła wartość aktywów netto zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) na dzień 31 grudnia 2023 r. – poinformował PAP Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK. W samym programie, który został uruchomiony w styczniu 2019 r. uczestniczy już 3,39 mln osób.

Robert Zapotoczny podkreślił, że zysk statystycznego uczestnika programu od grudnia 2019 r. wynosi od 124 do 155 proc. W ciągu ostatniego roku wartość aktywów w PPK wzrosła o 9,78 mld złotych, co według prezesa Zapotocznego jest efektem bardzo korzystnej passy rynkowej oraz faktu, że w 2023 r. do programu dołączyło 870 tysięcy osób.

Mamy nadzieję, że ten efekt kuli śnieżnej uda się nam utrzymać. Gratuluję 3,39 mln pracownikom, którzy przystąpili do PPK i dzięki temu nie tylko osiągają duże zyski, a przede wszystkim zabezpieczają przyszłość swoją i swojej rodziny

– powiedział Robert Zapotoczny.

W 2024 r. mija pięć lat od wdrożenia PPK, a w 2023 r. miał miejsce pierwszy autozapis uczestników i związana z nim kampania informacyjna. W efekcie, w minionym roku przeprowadzono 1569 bezpłatnych szkoleń z zakresu PPK, w których udział wzięło blisko 68 tys. osób, a oficjalna strona programu mojeppk.pl zanotowała ponad 4 mln użytkowników i powyżej 13 mln odsłon.

PPK to program, w którym do prywatnych oszczędności pracownika dokłada się jego pracodawca i państwo. Od państwa każdy uczestnik PPK może otrzymać stałą wpłatę powitalną w wysokości 250 złotych oraz stałe dopłaty roczne w wysokości 240 zł za dany rok kalendarzowy.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA