fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaKrajPPK przynoszą Polakom olbrzymie zyski

PPK przynoszą Polakom olbrzymie zyski

Wstępne dane pokazują, że wartość aktywów netto zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych zbliża się do 22 mld złotych.

Aż 21,74 mld złotych wyniosła wartość aktywów netto zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) na dzień 31 grudnia 2023 r. – poinformował PAP Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK. W samym programie, który został uruchomiony w styczniu 2019 r. uczestniczy już 3,39 mln osób.

Robert Zapotoczny podkreślił, że zysk statystycznego uczestnika programu od grudnia 2019 r. wynosi od 124 do 155 proc. W ciągu ostatniego roku wartość aktywów w PPK wzrosła o 9,78 mld złotych, co według prezesa Zapotocznego jest efektem bardzo korzystnej passy rynkowej oraz faktu, że w 2023 r. do programu dołączyło 870 tysięcy osób.

Mamy nadzieję, że ten efekt kuli śnieżnej uda się nam utrzymać. Gratuluję 3,39 mln pracownikom, którzy przystąpili do PPK i dzięki temu nie tylko osiągają duże zyski, a przede wszystkim zabezpieczają przyszłość swoją i swojej rodziny

– powiedział Robert Zapotoczny.

W 2024 r. mija pięć lat od wdrożenia PPK, a w 2023 r. miał miejsce pierwszy autozapis uczestników i związana z nim kampania informacyjna. W efekcie, w minionym roku przeprowadzono 1569 bezpłatnych szkoleń z zakresu PPK, w których udział wzięło blisko 68 tys. osób, a oficjalna strona programu mojeppk.pl zanotowała ponad 4 mln użytkowników i powyżej 13 mln odsłon.

PPK to program, w którym do prywatnych oszczędności pracownika dokłada się jego pracodawca i państwo. Od państwa każdy uczestnik PPK może otrzymać stałą wpłatę powitalną w wysokości 250 złotych oraz stałe dopłaty roczne w wysokości 240 zł za dany rok kalendarzowy.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile będzie kosztowało obniżenie VAT dla branży beauty?

Ponad 2 miliardy złotych w ciągu dziesięciu lat będzie kosztowało budżet państwa obniżenie stawki VAT dla branży beauty.
2 MIN CZYTANIA

Producenci cydru chcą zerowej akcyzy

Polska branża winiarska apeluje do rządu o obniżenie akcyzy na produkcję cydru, co m.in. poprawiłoby sytuację sadowników i pozwoliło obronić polski rynek jabłek.
2 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA