Większość pracowników nie chce pracować wyłącznie zdalnie – wynika z badania przeprowadzonego przez portal Mindspace.

Fot.Pixabay

Większość pracowników przepytanych przez Mindspace lubi chodzić do biura (69 proc.), a co czwarta „bardzo lubi”. Jak podaje portal PulsHR zaledwie 15 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie lubi pracy w biurze.

Badanie przeprowadzone przez Mindspace wykazało również, że dla aż 92 proc. pracowników elastyczność w pracy jest ważna, co oznacza, że pracodawcy powinni dawać zatrudnionym swobodę w wyborze miejsca pracy, jeśli chcą, aby ci byli zadowoleni. Przemawia za tym fakt, że elastyczność jest najważniejszym atutem przemawiającym za danym miejscem pracy i wyprzedziła ona premię, bezpłatne posiłki, świadczenia zdrowotne i rozwój zawodowy.

„Skoro przeciętny pracownik spędza w biurze 3,7 dnia tygodniowo, to oczywiste jest, że upowszechnił się hybrydowy model pracy. Badanie Mindspace wykazało, że tylko jedna trzecia ankietowanych nadal pracuje w biurze przez cały tydzień, a jedna piąta tylko przez 1-2 dni” – zauważono w artykule na PulsHR.

Pracownicy przepytani przez Mindspace przyznali jednak, że są bardziej produktywni w biurze niż w domu (51 do 29 proc.). Z drugiej strony, aż 85 proc. ankietowanych uważa, że praca w domu nie wpływa na kulturę firmy, ale dla 60 proc. towarzyski aspekt przychodzenia do biura odgrywa pozytywną rolę. Mniej więcej połowa pracowników lubi zmianę atmosfery, jaką oferuję praca w siedzibie firmy oraz lubi mieć poczucie przynależności do zespołu lub organizacji.

Cytowane badanie przeprowadzono wśród zatrudnionych na pełny etat i pochodzących z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski, Rumunii, Holandii i Izraela.

Źródło: www.pulshr.pl

Poprzedni artykułIzby gospodarcze apelują w sprawie lex pilot
Następny artykułProf. Legutko: Bruksela notorycznie łamie podstawowe zasady