fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesPraca zdalna czy z biura?

Praca zdalna czy z biura?

Większość pracowników nie chce pracować wyłącznie zdalnie – wynika z badania przeprowadzonego przez portal Mindspace.

Większość pracowników przepytanych przez Mindspace lubi chodzić do biura (69 proc.), a co czwarta „bardzo lubi”. Jak podaje portal PulsHR zaledwie 15 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie lubi pracy w biurze.

Badanie przeprowadzone przez Mindspace wykazało również, że dla aż 92 proc. pracowników elastyczność w pracy jest ważna, co oznacza, że pracodawcy powinni dawać zatrudnionym swobodę w wyborze miejsca pracy, jeśli chcą, aby ci byli zadowoleni. Przemawia za tym fakt, że elastyczność jest najważniejszym atutem przemawiającym za danym miejscem pracy i wyprzedziła ona premię, bezpłatne posiłki, świadczenia zdrowotne i rozwój zawodowy.

„Skoro przeciętny pracownik spędza w biurze 3,7 dnia tygodniowo, to oczywiste jest, że upowszechnił się hybrydowy model pracy. Badanie Mindspace wykazało, że tylko jedna trzecia ankietowanych nadal pracuje w biurze przez cały tydzień, a jedna piąta tylko przez 1-2 dni” – zauważono w artykule na PulsHR.

Pracownicy przepytani przez Mindspace przyznali jednak, że są bardziej produktywni w biurze niż w domu (51 do 29 proc.). Z drugiej strony, aż 85 proc. ankietowanych uważa, że praca w domu nie wpływa na kulturę firmy, ale dla 60 proc. towarzyski aspekt przychodzenia do biura odgrywa pozytywną rolę. Mniej więcej połowa pracowników lubi zmianę atmosfery, jaką oferuję praca w siedzibie firmy oraz lubi mieć poczucie przynależności do zespołu lub organizacji.

Cytowane badanie przeprowadzono wśród zatrudnionych na pełny etat i pochodzących z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski, Rumunii, Holandii i Izraela.

Źródło: www.pulshr.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla małych sklepów. Ich liczba systematycznie maleje

Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.
5 MIN CZYTANIA

Zatory płatnicze uderzają w sektor MŚP. Czy sposobem na nie może być faktoring?

Od 2020 r. UOKiK ma uprawnienia do zwalczania zatorów płatniczych, które są szczególnie groźnie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Rosnące w kolejnych latach liczby i kwoty nakładanych kar pokazują, że nie jest łatwo rozwiązać ten problem systemowo. Ale przedsiębiorcy zabezpieczają się przed zatorami również na własną rękę. Wykorzystują do tego faktoring.
3 MIN CZYTANIA

Sektor MŚP musi mówić jednym głosem

Trwa proces budowy dużego środowiska polskich przedsiębiorców z sektora MŚP – pełnych zrozumienia swojej ogromnej wartości, tożsamości i swoich praw. Środowiska, które już niedługo będzie mogło mówić jednym głosem, którego żadna władza nie będzie mogła zlekceważyć – mówi nam Adam Abramowicz. Rozmawiamy u progu końca jego sześcioletniej kadencji w roli rzecznika MŚP.
9 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA