fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesPraca zdalna – kiedy bardziej pasuje?

Praca zdalna – kiedy bardziej pasuje?

Pracodawcy wolą system pracy stacjonarnej od systemu zdalnego, natomiast pracownicy są podzieleni co do sytuacji, w których praca zdalna jest dla nich bardziej atrakcyjna – wynika z raportu przygotowanego przez Cushman & Wakefield oraz Antal.

Autorzy badania „Elastyczność specjalistów i menedżerów na rynku pracy” zauważyli, że przed pandemią wielu pracowników traciło nawet dwie godziny dziennie na dojazd i powrót z pracy. Wymuszona praca zdalna pokazała natomiast pracodawcom, że ich procesy na niej nie cierpią, a pracownikom dała więcej czasu na życie prywatne, co też przełożyło się na ich lepszą efektywność w życiu zawodowym.

Jeśli chodzi o preferencje pracowników co do sytuacji, w jakich praca zdalna jest dla nich korzystniejsza, to 78 proc. menedżerów i specjalistów wskazuje, że woli pracować z domu w przypadku pracy indywidualnej, a 56 proc. woli pracę zdalną przy zadaniach kreatywnych. Pracownicy wolą natomiast biuro, jeśli mają spotykać się ze swoimi zespołami (59 proc.) lub klientami (ok. 56 proc.).

Co do przyszłości, pracodawcy będą musieli dbać o satysfakcję pracowników przez zmodyfikowanie przestrzeni biurowej, aby stała się ona bardziej elastyczna i umożliwiała pracownikom szybką zmianę miejsc w zależności od wykonywanych przez nich zadań. Takie oczekiwania od swoich firm ma aż 86 proc. pracowników.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA