fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPraca zdalna nową rzeczywistością amerykańskich firm

Praca zdalna nową rzeczywistością amerykańskich firm

Eksperci zajmujący się rynkiem pracy uważają iż upowszechnienie pracy zdalnej jest „największą zmianą warunków pracy i życia w Ameryce od czasów II wojny światowej”.

Wiele osób pracuje zdalnie już od dwóch lat. W tym czasie u znacznej części z nich można zauważyć wzrost wydajności pracy. Pracownicy doceniają brak konieczności dojazdów do biura, większą elastyczność w realizowaniu obowiązków domowych, w tym opieki nad dziećmi, czy minimalizację ryzyka zachorowania na COVID-19.

Według analizy serwisu z ogłoszeniami pracy ZipRecruiter, oferty firm dających możliwość pracy zdalnej cieszą się o 300 proc. większą popularnością od tych, które nie przewidują takiej formy wykonywania obowiązków służbowych.

Chociaż przodują tu oferty z sektora nowych technologii, to znacznie łatwiej jest znaleźć pracownika biurowego też w innych branżach, jeżeli przewiduje się możliwość wykonywania powierzonych zadań z domu. Takie oferty pracy np. w administracji szpitali cieszyły się popularnością większą o 92 proc., a w sektorze HR o 70 proc.

Firmy, które obecnie przeszły na pracę zdalną też przyznają, że nawet po zakończeniu pandemii COVID-19 utrzymają taką możliwość przez średnio 2 dni w tygodniu.

Według analizy serwisu Ladders, w 2021 roku ilość ofert pracy zdalnej wzrosła z 9 do 19 proc. Przewiduje się, że do połowy obecnego roku będzie to 25 proc.

W związku z pojawieniem się wariantu Omicron kolejne firmy, jak np. Citigroup, Google czy Uber oznajmiły, że odraczają termin powrotu do pracy stacjonarnej.

nbcnews.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA