fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaKrajPraca zdalna staje się standardem

Praca zdalna staje się standardem

Coraz więcej Polaków pracuje hybrydowo lub zdalnie i nie wyobraża sobie, aby po pandemii w pełni wrócić do pracy stacjonarnej — wynika z badania opublikowanego przez portal Pracuj.pl.

Dzisiaj hybrydowo lub zdalnie pracuje 35 proc. Polaków, a 91 proc. z nich chce kontynuować taki model zatrudnienia. Aż 66 proc. badanych po pandemii chciałoby pracować hybrydowo. Obecnie zdalnie lub hybrydowo pracują częściej osoby w wieku 25-34 lat (41 proc.) oraz mieszkańcy miast powyżej 500 tys. osób (49 proc.). Pracę poza biurem cenią sobie zwłaszcza osoby z małymi dziećmi.

Jednocześnie w trakcie pandemii kilkukrotnie wzrosła liczba ofert zatrudnienia zakładających pracę zdalną, a pod koniec 2021 r. stanowiły one 19 proc. wszystkich ogłoszeń rekrutacyjnych. Wśród pracowników aż 44 proc. zniechęciłoby się do aplikowania do danej firmy, gdyby okazało się, że zakłada ona wyłącznie pracę stacjonarną.

„Analizując wyniki badania dotyczące osób pracujących hybrydowo, można dostrzec, że element zdalny nieco częściej obejmuje w niej ponad połowę etatu. Badanie wskazuje więc, że w modelach mieszanych praca zdalna coraz rzadziej pełni rolę rzadko wykorzystywanego benefitu, a stanowi bardzo ważny element grafiku” — ocenili analitycy Pracuj.pl.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wydawcy założyli organizację lobbingową

Piętnaście polskich wydawnictw założyło Porozumienie Wydawców Książek – Związek Pracodawców. Po rejestracji w sądzie Związek będzie otwarty na przyjmowanie nowych członków.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA