fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaKrajPraca zdalna staje się standardem

Praca zdalna staje się standardem

Coraz więcej Polaków pracuje hybrydowo lub zdalnie i nie wyobraża sobie, aby po pandemii w pełni wrócić do pracy stacjonarnej — wynika z badania opublikowanego przez portal Pracuj.pl.

Dzisiaj hybrydowo lub zdalnie pracuje 35 proc. Polaków, a 91 proc. z nich chce kontynuować taki model zatrudnienia. Aż 66 proc. badanych po pandemii chciałoby pracować hybrydowo. Obecnie zdalnie lub hybrydowo pracują częściej osoby w wieku 25-34 lat (41 proc.) oraz mieszkańcy miast powyżej 500 tys. osób (49 proc.). Pracę poza biurem cenią sobie zwłaszcza osoby z małymi dziećmi.

Jednocześnie w trakcie pandemii kilkukrotnie wzrosła liczba ofert zatrudnienia zakładających pracę zdalną, a pod koniec 2021 r. stanowiły one 19 proc. wszystkich ogłoszeń rekrutacyjnych. Wśród pracowników aż 44 proc. zniechęciłoby się do aplikowania do danej firmy, gdyby okazało się, że zakłada ona wyłącznie pracę stacjonarną.

„Analizując wyniki badania dotyczące osób pracujących hybrydowo, można dostrzec, że element zdalny nieco częściej obejmuje w niej ponad połowę etatu. Badanie wskazuje więc, że w modelach mieszanych praca zdalna coraz rzadziej pełni rolę rzadko wykorzystywanego benefitu, a stanowi bardzo ważny element grafiku” — ocenili analitycy Pracuj.pl.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA