fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaKrajPracodawcy kuszą pracą zdalną

Pracodawcy kuszą pracą zdalną

Rośnie liczba benefitów oferowanych przez pracodawców w Polsce — wynika z raportu Grant Thornton publikowanego przez „Rzeczpospolitą".

Dziś na jedno ogłoszenie o pracę przypada 6,5 benefitu, podczas gdy rok temu było ich 6. Wśród najczęstszych świadczeń pozapłacowych pojawiają się szkolenia, opieka medyczna oraz praca zdalna. Szczególnie praca z domu lub w systemie hybrydowym pojawiają się w ogłoszeniach aż pięć razy częściej niż przed pandemią i obecnie takie świadczenia dotyczą ok. 16 proc. ogłoszeń rekrutacyjnych.

Raport Grant Thornton wykazał natomiast, że pracodawcy coraz rzadziej zachęcają benefitami dotyczącymi pracy w samym biurze, jak np. obecnością specjalnych stref relaksu. Coraz rzadziej oferowane są też auta służbowe.

Wzrost liczby i różnorodność świadczeń pozapłacowych to skutek deficytu talentów, których rekruterom coraz trudniej jest znaleźć. Z tego też powodu na znaczeniu przybierają benefity dotyczące szkoleń.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA