fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatPracownicy kasyn w Las Vegas zamierzają strajkować

Pracownicy kasyn w Las Vegas zamierzają strajkować

Pracownicy sektora hotelowo-gastronomicznego w Las Vegas zapowiadają, że jeżeli nie dostaną podwyżek, to w najbliższych dniach rozpoczną potężny strajk.

Protest obsługi kasyn w Las Vegas jest zapowiadany na 10 listopada. To szczególnie istotna data, ponieważ wtedy do miasta zaczną przybywać już goście na mające się odbyć kilka dni później Grand Prix Formuły 1. 

Przedstawiciele Związku Pracowników Kulinarnych twierdzą, że do strajku może przystąpić nawet 35 tysięcy osób zatrudnionych w 18 potężnych kasynach należących do gigantów branży: MGM Resorts International, Caesars Entertainment i Wynn Resorts. Jeżeli tak się stanie, będzie to największy pracowniczy protest branży hotelarsko-gastronomicznej w historii Stanów Zjednoczonych. 

Związkowcy domagają się podwyżek oraz poprawy warunków pracy. Negocjują w tych tematach z właścicielami kasyn już od kwietnia. Obecnie ich wynagrodzenia (łącznie z dodatkowymi świadczeniami) wynoszą ok. 26 dolarów na godzinę. Przedstawiciele pracowników nie podają do publicznej wiadomości oczekiwanego poziomu wzrostu pensji, ale zapewniają, że ich oczekiwania można określić jako „największe podwyżki, jakie kiedykolwiek wynegocjowano”. 

apnews.com, edition.cnn.com, culinaryunion226.org

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

Republikanie blokują pakiet pomocy dla Ukrainy

Republikanie w amerykańskim Senacie zablokowali przyjęcie ustawy pomocowej dla Ukrainy po tym, gdy nie uzyskali w zamian zapewnienia odpowiednich funduszy na wsparcia granicy z Meksykiem. Pakiet o wartości 110 mld dolarów obejmował 61 mld dolarów dla Ukrainy, a także fundusze dla Izraela i pomoc dla Gazy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA