fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatPracownicy kasyn w Las Vegas zamierzają strajkować

Pracownicy kasyn w Las Vegas zamierzają strajkować

Pracownicy sektora hotelowo-gastronomicznego w Las Vegas zapowiadają, że jeżeli nie dostaną podwyżek, to w najbliższych dniach rozpoczną potężny strajk.

Protest obsługi kasyn w Las Vegas jest zapowiadany na 10 listopada. To szczególnie istotna data, ponieważ wtedy do miasta zaczną przybywać już goście na mające się odbyć kilka dni później Grand Prix Formuły 1. 

Przedstawiciele Związku Pracowników Kulinarnych twierdzą, że do strajku może przystąpić nawet 35 tysięcy osób zatrudnionych w 18 potężnych kasynach należących do gigantów branży: MGM Resorts International, Caesars Entertainment i Wynn Resorts. Jeżeli tak się stanie, będzie to największy pracowniczy protest branży hotelarsko-gastronomicznej w historii Stanów Zjednoczonych. 

Związkowcy domagają się podwyżek oraz poprawy warunków pracy. Negocjują w tych tematach z właścicielami kasyn już od kwietnia. Obecnie ich wynagrodzenia (łącznie z dodatkowymi świadczeniami) wynoszą ok. 26 dolarów na godzinę. Przedstawiciele pracowników nie podają do publicznej wiadomości oczekiwanego poziomu wzrostu pensji, ale zapewniają, że ich oczekiwania można określić jako „największe podwyżki, jakie kiedykolwiek wynegocjowano”. 

apnews.com, edition.cnn.com, culinaryunion226.org

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA