Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych twierdzi, że Polski Ład prowadzi do ubożenia społeczeństwa i dlatego powinien zostać w całości wycofany – podało radio RMF FM.

Pracownicy ZUS-u napisali w tej sprawie specjalny apel, który skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. W liście wskazano na dwa powody, dla których Polski Ład powinien zostać wycofany.

Pierwszy jest taki, że sami pracownicy ZUS-u czują się oszukani, bo w styczniowej pensji stracili po kilkaset złotych. Drugim powodem mają być szkody, jakie Polski Ład wyrządza budżetom reszty polskich rodzin.

„Związek Zawodowy Pracowników ZUS apeluje o wycofanie w całości przepisów Polskiego Ładu, które doprowadzają do zubożenia dużej części społeczeństwa, w tym pracowników instytucji zaufania publicznego jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – podsumowano w apelu.

ZUS odniósł się do listu swoich pracowników, tłumacząc że ich styczniowe pensje zostały wypłacone zgodnie z nowymi przepisami.

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułEdward Gierek i jego wyznawcy
Następny artykułJest porozumienie w sprawie Turowa