fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPodatkiPracownicy ZUS-u chcą... wycofania Polskiego Ładu

Pracownicy ZUS-u chcą… wycofania Polskiego Ładu

Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych twierdzi, że Polski Ład prowadzi do ubożenia społeczeństwa i dlatego powinien zostać w całości wycofany - podało radio RMF FM.

Pracownicy ZUS-u napisali w tej sprawie specjalny apel, który skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. W liście wskazano na dwa powody, dla których Polski Ład powinien zostać wycofany.

Pierwszy jest taki, że sami pracownicy ZUS-u czują się oszukani, bo w styczniowej pensji stracili po kilkaset złotych. Drugim powodem mają być szkody, jakie Polski Ład wyrządza budżetom reszty polskich rodzin.

„Związek Zawodowy Pracowników ZUS apeluje o wycofanie w całości przepisów Polskiego Ładu, które doprowadzają do zubożenia dużej części społeczeństwa, w tym pracowników instytucji zaufania publicznego jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – podsumowano w apelu.

ZUS odniósł się do listu swoich pracowników, tłumacząc że ich styczniowe pensje zostały wypłacone zgodnie z nowymi przepisami.

Źródło: RMF FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy są gotowi płacić wyższe podatki dla klimatu?

Większość Polaków zgodziłaby się płacić wyższe podatki dochodowe, aby pomóc gospodarstwom domowym o niższych dochodach w poradzeniu sobie z kosztami zielonej transformacji.
2 MIN CZYTANIA

Polacy myślą, że nie płacą podatków!

Zdecydowana większość Polaków jest przekonanych, że nie płaci VAT i akcyzy, mimo że daniny te są uwzględnione w naszych codziennych zakupach.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko podniesieniu stawki VAT na żywność

Konfederacja wnosi o przedłużenie zerowej stawki VAT na żywność o kolejne pół roku poprzez rozporządzenie, a nie ustawę, jak proponuje partia rządząca.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd rozmawia z protestującymi rolnikami

We wtorek wieczorem w Medyce przy granicy z Ukrainą doszło do spotkania strony rządowej z protestującymi rolnikami, którzy mają trzy główne postulaty.
2 MIN CZYTANIA