fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajPracujesz sezonowo? Tu zarobisz najwięcej

Pracujesz sezonowo? Tu zarobisz najwięcej

Wiosna i lato to okresy, w których praca sezonowa jest w Polsce najbardziej popularna. Najlepiej wtedy zarabiają... instruktorzy surfingu.

Agencja Personnel Service przygotowała zestawienie najlepiej płatnych zawodów związanych z pracą sezonową w Polsce. Największe zapotrzebowanie na pracowników sezonowych pojawia się u nas latem. To efekt wakacji oraz otwarcia kurortów, gdzie pełną parą ruszają gastronomia czy usługi hotelarskie. Na rynku w tym czasie nie brakuje też pracy w rolnictwie i budownictwie.

Mimo że w tym roku w sezonie, ze względu na ceny, nie spodziewamy się tak ogromnego zainteresowania turystów, jak w poprzednim, który był też pierwszym rokiem w pełni otwartym po pandemii, to liczba miejsc pracy do obsługi ruchu turystycznego nie spadnie. Zakładamy, że będzie ona na takim samym poziomie, jak w poprzednim roku. To pochodna tego, że turyści nadal chcą odpoczywać w Polsce, zwłaszcza, że niektóre popularne południowe kierunki wyjazdów okazują się z roku na rok coraz droższe

– powiedział w informacji prasowej Krzysztof Inglot, ekspert rynku pracy, założyciel Personnel Service.

Najlepiej opłacani w czasie pracy sezonowej są instruktorzy surfingu, którzy zarabiają nawet 50 zł za godzinę. Kolejne miejsce zajmują pracownicy budowlani, mogący liczyć na stawkę do 35 zł za godzinę. Nieźle zarabiają też animatorzy kultury, których zarobki oscylują od 20 do 28 zł.

Kolejne w rankingu Personnel Service są osoby pracujące w rolnictwie oraz ogrodnictwie, dla których przewidywane są stawki do 25 zł za godzinę. Podobnie mogą zarobić: opiekuni dziecięcy, pracownicy festiwali muzycznych oraz osoby pracujące w małej gastronomii.

Pracownicy hoteli, kelnerzy oraz osoby pracujące na plaży mogą liczyć na stawki w okolicach 24 zł. Najmniej zarobią sklepowi pracownicy sezonowi, bo do 22 zł za godzinę.

Na koniec dobra rada dla młodych osób liczących na pracę w wakacje. Przed szukaniem zatrudnienia warto wyrobić sobie książeczkę sanepidowską, która będzie potrzebna w zawodach związanych z gastronomią.

Źródło: Personnel Service
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rolnicy apelują o pilne wsparcie

Producenci kukurydzy apelują do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne uruchomienie wsparcia, aby zrekompensować im niskie ceny tego zboża na rynku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA