fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPodatkiPremier Morawiecki ma pomnik!

Premier Morawiecki ma pomnik!

Sławomir Mentzen, wiceprezes Partii KORWiN, postawił w swojej kancelarii podatkowej pomnik premiera Mateusza Morawieckiego.

„Przed Państwem twórca sukcesu Kancelarii Mentzen, człowiek który swoją ciężką i niestrudzoną pracą sprawił, że do naszej firmy ustawiały się kolejki klientów z całej Polski. Dzięki niemu musieliśmy w niewiele ponad dwa lata powiększyć zespół z 10 do prawie 200 osób. Bardzo dziękujemy za tak wielki wkład w rozwój firmy” – tymi słowami na portalu społecznościowym Kancelaria Mentzen zaprezentowała pierwszy pomnik premiera Mateusza Morawieckiego.

Sławomir Mentzen wymienił kolejne działania władzy, które przełożyły się na problemy firm, a tym samym napędziły ruch jego toruńskiej i warszawskiej kancelarii. Polityk Konfederacji wskazał na podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, zmiany ustawy o ryczałcie, pojawienie się polskiej wersji CIT-u estońskiego oraz Polski Ład.

– Socjalistyczny plan o kosmicznej sile rażenia zdolnej zniszczyć całą polską gospodarkę – ocenił Mentzen Polski Ład. – Wszystkie te zmiany sprawiły, że przedsiębiorcy zaczęli potrzebować naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek – dodał.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy są gotowi płacić wyższe podatki dla klimatu?

Większość Polaków zgodziłaby się płacić wyższe podatki dochodowe, aby pomóc gospodarstwom domowym o niższych dochodach w poradzeniu sobie z kosztami zielonej transformacji.
2 MIN CZYTANIA

Polacy myślą, że nie płacą podatków!

Zdecydowana większość Polaków jest przekonanych, że nie płaci VAT i akcyzy, mimo że daniny te są uwzględnione w naszych codziennych zakupach.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko podniesieniu stawki VAT na żywność

Konfederacja wnosi o przedłużenie zerowej stawki VAT na żywność o kolejne pół roku poprzez rozporządzenie, a nie ustawę, jak proponuje partia rządząca.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Nadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Podczas sejmowej konferencji prasowej poseł na Sejm Bartłomiej Pejo, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców oraz poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej faktycznej likwidacji samochodów spalinowych w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja wzywa UE do przywrócenia zezwoleń dla ukraińskich przewoźników

Politycy Konfederacji wraz z przedstawicielami przewoźników protestujących na granicy spotkali się przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, aby wyrazić swoje stanowisko wobec obecnej sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

Traktują nas jak trzeci świat

Czy niemiecka firma, wykorzystując swoją niemal monopolistyczną pozycję na rynku usług transportowych, niezgodnie z prawem dyskryminuje Polaka poprzez nieudzielenie mu dostępu do tego rynku?
6 MIN CZYTANIA