fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaInnowacjePrezes Huawei o planach inwestycyjnych, które zmienią przyszłość

Prezes Huawei o planach inwestycyjnych, które zmienią przyszłość

Podczas trwającego w Barcelonie MWC22 prezes rotacyjny Huawei, Guo Ping przedstawił strategię rozwoju firmy i plany zwiększenia inwestycji w kluczowe technologie. Dzięki nim Huawei ma zwiększyć swoją średnio i długoterminową konkurencyjność oraz zapewnić długofalową stabilność całego sektora ICT.

W przemówieniu inauguracyjnym podczas Mobile World Congress prezes rotacyjny Huawei, Guo Ping skupił się na dwóch głównych wyzwaniach – cyfryzacji i neutralności węglowej. Prognozy wskazują, że w 2022 r. ponad 50 proc. światowego PKB będzie miało formę cyfrową. Z kolei w redukcji emisji dwutlenku węgla należy upatrywać szans na wydłużenie żywotności gospodarki opartej na digitalizacji.

– Gęstość połączeń i moc obliczeniowa stanowią o sile cyfrowej gospodarki, która powinna zachować również długoterminową żywotność. Musimy więc rozważyć nowy jej wymiar – redukcję emisji dwutlenku węgla – powiedział Guo Ping.

More Bits, Less Watts – przełomowe inwestycje Huawei

Huawei zobowiązał się do 2,7-krotnego zwiększenia efektywności energetycznej swoich produktów poprzez dokonanie przełomowych odkryć w dziedzinach takich jak nowe materiały i zaawansowane algorytmy. Dzięki osiągnięciom w tych obszarach branża teleinformatyczna może pomóc innym gałęziom przemysłu w zmniejszeniu ich własnego śladu węglowego. W rzeczywistości redukcja ta będzie 10 razy większa niż ślad węglowy samej branży ICT. Wdrożony przez firmę program nosi nazwę More Bits, Less Watts.

Guo Ping zapowiedział także znaczące zwiększenie liczby strategicznych inwestycji w technologie krytyczne. Huawei rozpoczął już współpracę z partnerami nad zmianą paradygmatu technologicznego w trzech obszarach: teorii, architektury i oprogramowania. Inwestycje te będą stopniowo przekładać się na konkurencyjność produktów firmy, co w perspektywie długoterminowej przyczyni się do zrównoważonego rozwoju zarówno marki, jak i całego rynku ICT.

Huawei opracowuje także kolejne, innowacyjne rozwiązania – obecnie integruje technologie fotoniczne i elektroniczne oraz projektuje architektury peer-to-peer. Poza tym firma buduje pełnowartościowe oprogramowanie skupione na AI oraz nowy ekosystem oprogramowania, aby sprostać drastycznie rosnącemu zapotrzebowaniu na moc obliczeniową, będącą integralną częścią sztucznej inteligencji.

Synergia i innowacje przyszłością branży

Na koniec swojego przemówienia Guo Ping wyjaśnił, że sekretem komfortowego użytkowania każdej technologii jest synergia oprogramowania i sprzętu. Na dwóch przykładach pokazał, w jaki sposób Huawei stosuje tę koncepcję w udoskonalaniu produktów ICT i innowacjach technologicznych na rzecz ewolucji sieci. Jak zaznaczył, Huawei jest firmą posiadającą najbardziej kompletny pakiet możliwości ICT w branży cyfrowej, za sprawą którego będzie w stanie uzyskać przewagę w rozwoju przyszłych sieci opartych na sztucznej inteligencji.

Mobile World Congress 2022 odbywa się w dniach 28 lutego – 3 marca w Barcelonie, w Hiszpanii. Huawei prezentuje swoje produkty i rozwiązania na stoisku 1H50 w hali 1 Fira Gran Via. Wraz z globalnymi operatorami, specjalistami z branży i liderami opinii, eksperci Huawei komentują tematy takie, jak trendy w branży czy rozwój ekologiczny, aby nakreślić przyszłość sieci cyfrowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022

INNE Z TEJ KATEGORII

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA