fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaŚwiatPrezydent Brazylii: Zasiłki socjalne trafią tylko do rodziców, którzy zaszczepią swoje dzieci

Prezydent Brazylii: Zasiłki socjalne trafią tylko do rodziców, którzy zaszczepią swoje dzieci

Władze Brazylii uzależnią wypłaty pomocy społecznej dla rodzin od tego, czy dzieci przyjmują szczepionki.

– Bolsa Familia [program walki z ubóstwem – przyp. red.] powraca, ale z ważnymi warunkami. Dzieci muszą być w szkole. Jeśli nie są w szkole, matka traci zasiłek. Dzieci muszą być też szczepione. Jeżeli nie będą, to matka straci zasiłek – powiedział prezydent Brazylii Lula da Silva.

Lula da Silva był prezydentem Brazylii w latach 2003-2010. Teraz ponownie objął stanowisko głowy państwa. Podczas jego pierwszej kadencji został zainicjowany program Bolsa Familia, który potem został zastąpiony przez inicjatywę Auxílio Brasil (jej zasady nie uwzględniały konieczności przyjmowania szczepionek). Teraz polityk zapowiada powrót do swojej wcześniejszej inicjatywy, ale na nowych warunkach. Zgodnie z nimi najuboższe rodziny otrzymają miesięcznie 600 brazylijskich reali (równowartość 516 złotych). Dodatkowe 150 reali (129 złotych) przysługuje na każde dziecko do lat trzech.

Warunkami wypłaty świadczeń jest odpowiednia frekwencja dzieci w szkole oraz przyjmowanie niezbędnych szczepień, których listy jednak jeszcze nie opublikowano.

Od 2015 roku systematycznie spada w Brazylii odsetek dzieci zaszczepionych przeciwko takim chorobom jak polio, odra, świnka, różyczka czy gruźlica.

riotimesonline.com, economia.uol.com.br

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA