fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaArchiwumPrezydent inauguruje akcję "Polskie szwalnie"

Prezydent inauguruje akcję „Polskie szwalnie”

– Potrzebujemy maseczek dla wszystkich obywateli i cieszę się, że będziemy je produkować w Polsce – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

Polskie szwalnie w ramach omawianej dziś na briefingu akcji, wyprodukują kilka milionów sztuk maseczek tygodniowo. Sto milionów tych niezbędnych nam środków ochrony osobistej ma powstać do końca czerwca. W ten sposób zwiększy się nie tylko nasze bezpieczeństwo zdrowotne- akcja oznacza pracę dla tysięcy osób. Niską cenę maseczek ma gwarantować zaangażowanie w projekt polskiego państwa. Prezydent spotkał się wcześniej na wideokonferencji z przedsiębiorcami.

– Było wiele pytań, skąd te maseczki, skąd je weźmiemy i czy Polska będzie w stanie zapewnić obywatelom te maseczki. Okazuje się,że nie tylko maseczki z importu, nie tylko Chiny, nie tylko wielkie samoloty (…) Potrzebujemy maseczek dla wszystkich obywateli i cieszę się, że będziemy je produkować w Polsce. Podziękowałem producentom, że włączyli się w tę akcję. Mamy w Polsce odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale czuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli- podkreślił Duda.

– Mam nadzieję, że w najbliższym czasie te maseczki się pojawią, będą to różne rodzaje maseczek i będą w przystępnej cenie – stwierdził prezydent. Jak dodał, w obecnej sytuacji ten środek ochrony osobistej musi być powszechnie dostępny. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że dzięki tej akcji na nasz rynek będą trafiać miliony maseczek.

Prezydent powiedział również, że w przyszłości niewykluczony jest eksport wyprodukowanych w Polsce materiałów ochronnych. – Zapotrzebowanie w Europie i innych miejscach na świecie jest ogromne. Ta produkcja będzie na pewno potrzebna – dodał Duda.

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA