fbpx
środa, 10 lipca, 2024
Strona głównaKrajPrezydent wie, co dalej z Glapińskim

Prezydent wie, co dalej z Glapińskim

RMF FM ustaliło, że prezydent Andrzej Duda będzie chciał powołać Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP.

Zgodnie z prawem ta sama osoba może być prezesem NBP najwyżej dwie kadencje, czyli łącznie 12 lat. Glapiński rozpoczął pierwszą kadencję 21 czerwca 2016 r., ale na początku listopada bieżącego roku zapowiadał już, że będzie starał się o drugą kadencję. Jednocześnie zaznaczył, że decyzję w tej kwestii podejmie prezydent.

Radio sugeruje, że nie bez znaczenia dla decyzji Dudy ma fakt, że Glapiński cieszy sie dużym szacunkiem u Jarosław Kaczyńskiego, który uważa go za najwybitniejszego polskiego ekonomistę. RMF FM przypomniało też, że sam prezydent Duda na początku listopada wręczył obecnemu prezesowi NBP specjalną Nagrodę Gospodarczą za utrzymywanie stabilności systemu bankowego w trakcie pandemii.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA