fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaKrajPrezydent wie, co dalej z Glapińskim

Prezydent wie, co dalej z Glapińskim

RMF FM ustaliło, że prezydent Andrzej Duda będzie chciał powołać Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP.

Zgodnie z prawem ta sama osoba może być prezesem NBP najwyżej dwie kadencje, czyli łącznie 12 lat. Glapiński rozpoczął pierwszą kadencję 21 czerwca 2016 r., ale na początku listopada bieżącego roku zapowiadał już, że będzie starał się o drugą kadencję. Jednocześnie zaznaczył, że decyzję w tej kwestii podejmie prezydent.

Radio sugeruje, że nie bez znaczenia dla decyzji Dudy ma fakt, że Glapiński cieszy sie dużym szacunkiem u Jarosław Kaczyńskiego, który uważa go za najwybitniejszego polskiego ekonomistę. RMF FM przypomniało też, że sam prezydent Duda na początku listopada wręczył obecnemu prezesowi NBP specjalną Nagrodę Gospodarczą za utrzymywanie stabilności systemu bankowego w trakcie pandemii.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polsce brakuje pracowników sezonowych

Polscy pracodawcy mają poważny problem ze znalezieniem pracowników sezonowych. Szukają ich nawet w odległej Afryce.
2 MIN CZYTANIA

Pracujesz sezonowo? Tu zarobisz najwięcej

Wiosna i lato to okresy, w których praca sezonowa jest w Polsce najbardziej popularna. Najlepiej wtedy zarabiają... instruktorzy surfingu.
2 MIN CZYTANIA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Co młodzi Polacy myślą o praktykach zawodowych?

Praktyki zawodowe i staże są pozytywnie postrzegane przez młodych Polaków, którzy często z nich korzystają. Prawie 70 proc. młodych ludzi z Polski przynajmniej raz uczestniczyło w praktykach zawodowych.
2 MIN CZYTANIA

Mikrofirmy pozytywnie o stabilności finansowej

Większość polskich mikrofirm pozytywnie ocenia swoją stabilność finansową, ale bardzo dużym problemem są dla nich zatory płatnicze.
2 MIN CZYTANIA

Branża nawozów oczekuje wsparcia od rządu

Polscy producenci nawozów już od kilku miesięcy borykają się z trudną sytuacją na rynku, a teraz pojawiły się apele o organizację jakiejś formy wsparcia.
2 MIN CZYTANIA