fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatProducenci dóbr luksusowych przerażeni sankcjami na Rosję

Producenci dóbr luksusowych przerażeni sankcjami na Rosję

Czy włoska odzież i belgijskie diamenty znajdą się na liście towarów objętych sankcjami wymierzonymi w Rosję?

Według fortune.com włoska dyplomacja podjęła działania, której celem jest wyłączenie z sankcji biżuterii i odzieży, które obecnie są eksportowane do Rosji. W pierwszych 11 miesiącach 2021 roku wartość sprzedaży włoskich luksusowych marek do tego kraju sięgnęła 1,3 mld euro.

Jeszcze przed rozpoczęciem inwazji lądowej na Ukrainę Tom Neys, rzecznik Antwerp World Diamond Center (AWDC) sygnalizował, że ograniczenie w handlu diamentami z Rosją uderzy w państwo Putina, ale większe szkody przyniesie przedstawicielom belgijskiej branży. W 2020 roku przez port w Antwerpii wykonano transport rosyjskich diamentów o wartości 1 miliarda euro.

Udział Rosji w łącznym wolumenie globalnego handlu znacznie spadł w ostatniej dekadzie. Według Banku Światowego w 2013 roku było to 2,8 procent, a w 2020 już zaledwie 1,9 procent.

fortune.com, reuters.com, thelocal.it, fashionunited.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Jeżeli Putin nie zostanie powstrzymany…”

Mija właśnie druga rocznica agresji Rosji na Ukrainę. „Jeżeli Władimir Putin nie zostanie powstrzymany, nie zatrzyma się na Ukrainie. Zaatakuje kolejny kraj” – podsumował sytuację prezydent Joe Biden.
3 MIN CZYTANIA

Ogromne koszty wychowania dziecka w Chinach

Chiny są jednym z najdroższych miejsc na świecie do wychowywania dzieci (ustępują jedynie Korei Południowej). Wyprzedzają pod tym względem Stany Zjednoczone i Japonię – poinformowali chińscy analitycy.
2 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA

Rosja wydała już na wojnę tyle, ile Polska wyda w tym roku na… wszystko!

Rosja wydała już na działania zbrojne na Ukrainie ponad 200 miliardów dolarów, a koszty poniesione przez całą gospodarkę tego kraju będą wielokrotnie wyższe.
< 1 MIN CZYTANIA