fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaBiznesProgram pomocy dla start-upów

Program pomocy dla start-upów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z nowym programem, którego celem jest wsparcie start-upów z Polski Wschodniej.

PARP rozpoczęła przyjmowanie wniosków w ramach pierwszego konkursu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Nabór skierowany jest do wyspecjalizowanych ośrodków innowacji z Polski Wschodniej i odbywa się w ramach Funduszy Europejskich.

PARP poinformowała, że budżet konkursu wyniesie 120 mln zł, a wnioski o dofinansowanie można składać od 18 kwietnia do 21 czerwca 2023 r. W naborze mogą brać udział ośrodki innowacji z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części Mazowsza – bez Warszawy i przyległych powiatów.

„Wybrane przez PARP nowe partnerstwa – już jako Platformy startowe dla nowych pomysłów – z początkiem 2024 r. rozpoczną programy inkubacji, pozyskując zgłoszenia osób fizycznych, które mają ambicję uruchomić i rozwijać własny start-up w Polsce Wschodniej. W przypadku pozytywnej kwalifikacji pomysłu biznesowego osoba fizyczna musi zarejestrować spółkę kapitałową, która przystąpi do programu inkubacji prowadzonego przez wybraną Platformę startową” – wyjaśniono na stronie PARP.

W komunikacie prasowym dodano, że nowo powstały start-up uzyska dostęp do darmowych usług, które pomogą mu rozwinąć swój pomysł biznesowy. Każdy taki podmiot będzie realizował Indywidualny Plan Inkubacji, który może obejmować wsparcie w postaci usług podstawowych (m.in. dostęp do stanowiska pracy, usługi księgowe, prawne), usług specjalistycznych niezbędnych do przeprowadzenia prac nad rozwojem pomysłu (np. technicznych, technologicznych, inżynierskich, informatycznych, wzorniczych, marketingowych) lub opiekę managera inkubacji, która umożliwi start-upowi dopracowanie produktu i weryfikację rynkową modelu biznesowego tak, by możliwe było wejście na rynek z pierwszą sprzedażą produktu.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Reklamy online mają w Polsce coraz większe znaczenie

W 2022 roku w Polsce znacznie wzrosła wartość rynku reklamy internetowej, a dynamika wzrostu wróciła do wyników sprzed pandemii.
2 MIN CZYTANIA

Na ratunek rynkowi miodu

Polska jest silnym graczem na rynku miodu, nie oznacza to jednak, że branża ta wolna jest od problemów. Przeciwnie – kłopoty występują i są bardzo poważne, a od lat dotyczą tego samego wątku, czyli fałszerstw.
4 MIN CZYTANIA

Nowy raport EY: dotujemy zagranicznych przedsiębiorców

Zagraniczne firmy są skutecznie zachęcane do prowadzenia działalności w Polsce – pisze EY w swoim raporcie. Dostają granty, dopłaty i różnego rodzaju wsparcie. Cieszy wzrost inwestycji w Polsce, czy jednak o to dokładnie chodziło?
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dlaczego Polki nie decydują się na macierzyństwo?

Brak stabilności finansowej jest główną przyczyną, dla której Polki niechętnie decydują się na zajście w ciążę lub w ogóle rezygnują z macierzyństwa.
2 MIN CZYTANIA

Czy praktyki i staże zawsze powinny być płatne?

Jedna z młodzieżowych przybudówek partyjnych przygotowała projekt ustawy, który zakłada objęcie praktyk i staży przepisami o minimalnym wynagrodzeniu.
2 MIN CZYTANIA

TAURON przekaże fortunę na sieci elektroenergetyczne

TAURON przeznaczy w tym roku ponad 2 mld złotych na inwestycje w sieci elektroenergetyczne i będzie to największy strumień finansowy na dystrybucję w ostatnich latach.
2 MIN CZYTANIA