fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaInwestycjePromot z Cieszyna otworzył nową halę produkcyjną

Promot z Cieszyna otworzył nową halę produkcyjną

Jubileusz 35-lecia polska firma Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o. o. z branży automotiv świętowała otwierając nową halę produkcyjną w zakładzie nr 2 w Cieszynie.

W nowej części firmy poza nowoczesną przestrzenią produkcyjną znajdują się pomieszczenia biurowe, wydział robotyzacji – Kryonia oraz sala szkoleniowa.

Jak spółka informuje na swojej stronie internetowej, 35 lat temu w skromnej hali stanęły pierwsze maszyny i ruszyła produkcja części do Fiata 126p. Od tego czasu wiele się zmieniło, a Promot stał się firmą o zasięgu światowym, dostarczającą części do nowych samochodów i maszyn produkowanych przez międzynarodowe koncerny. Głównymi odbiorcami Promot-ZM są międzynarodowe koncerny motoryzacyjne oraz ich poddostawcy kompletujący podzespoły samochodowe. Produkty firmy znajdują zastosowanie również w przemyśle górniczym, maszynowym, transportowym, rolniczym i budowlanym. Od 1996 r. 80 proc. produktów Promot-ZM trafia do klientów zagranicznych, głównie na rynek amerykański, niemiecki i czeski.

Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji kutych elementów metalowych wykonywanych wraz z obróbką mechaniczną i montażem. Świadczy również usługi w zakresie obróbki skrawaniem i obróbki cieplnej. Dostarcza także pełną gamę powłok galwanicznych i zabezpieczeń antykorozyjnych odlewów żeliwnych, aluminium i metali kolorowych. Produkty Promot-ZM wykonywane są ze stali węglowych oraz stali wysokostopowych, nierdzewnych, żarowytrzymałych i kwasoodpornych.

Promot jest spółką rodzinną z polskim kapitałem, której udziałowcy osobiście angażują się w bieżące zarządzanie.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz więcej inwestycji greenfield w Polsce

W 2022 roku Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę projektów inwestycyjnych typu greenfield.
2 MIN CZYTANIA

Unijne propozycje dla prywatnych inwestorów

Bruksela przygotowała propozycję pakietu regulacyjnego, którego celem ma być poprawa ochrony inwestorów detalicznych oraz wzmocnienie ich pozycji na europejskim rynku.
2 MIN CZYTANIA

Polska liderem rynku usług IT

Polska należy do najbardziej konkurencyjnych rynków dla branży IT w Europie Środkowej i Wschodniej oraz jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla outsourcingu takich usług na całym świecie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Stocznie kontrolowane przez Skarb Państwa zwiększają straty

Skumulowane straty stoczni objętych skonsolidowanymi sprawozdaniami finansowymi grup kapitałowych kontrolowanych spółek Skarbu Państwa zwiększały się z roku na rok i na koniec 2021 r. wyniosły 1,2 mld zł.
2 MIN CZYTANIA

Nieprawidłowości w zarządzaniu małymi portami

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, w którym wskazała na szereg nieprawidłowości w zakresie zarządzania małymi portami morskimi w Polsce. Najważniejsze nieprawidłowości dotyczyły planowania rozwoju, zarządzania infrastrukturą, zapewnienia bezpieczeństwa, a także obowiązków finansowo-księgowych.
2 MIN CZYTANIA

Jak Polska może wycofać się z unijnej polityki klimatycznej [WYWIAD]

Dr Grzegorz Chocian, prezes Fundacji Konstruktywnej Ekologii Ecoprobono, tłumaczy nam, w jaki sposób Polska może wycofać się z unijnej polityki klimatycznej bez wychodzenia z Unii Europejskiej.
9 MIN CZYTANIA