fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatProtesty w Izraelu: „Człowiek oskarżony o korupcję nie jest moim premierem”

Protesty w Izraelu: „Człowiek oskarżony o korupcję nie jest moim premierem”

Netanjahu odrzuca wszystkie oskarżenia, tymczasem Ruch Czarnej Flagi, który jego rządy uznaje za zagrożenie dla demokracji, przytwierdza flagi do samochodów i domów krzycząc: „Człowiek oskarżony o korupcję nie jest moim premierem”.

– To będzie smutny dzień dla naszego państwa– powiedziała izraelska polityk Merav Michaeli. – Premier Izraela stanie przed sądem za surowe przestępstwa, między innymi przekupstwa, oszustwa i nadużycia zaufania. Zamiast odejść, Netanjahu ciągnie za sobą kraj, niszcząc po drodze nasze instytucje prawne i zachęcając do wyrządzenia krzywdy każdemu, kto zajmował się jego sprawami – dodała.

Zwolennicy premiera planują natomiast zorganizować demonstrację przed Sądem Okręgowym w Jerozolimie, popierając Netanjahu i sprzeciwiając się procesowi. Część komentatorów obawia się nieuczciwego procesu. Politycy z partii premiera zarzucają prokuratorowi generalnemu prowadzącemu sprawę stronniczość. Syn premiera, Yair Netanjahu, napisał na Twitterze: „Wszystko jest pokazem, a gra została już ustalona”. Wyraził tym samym obawy o sprawiedliwość procesu ojca.

Źródło: Gil Hoffman/The Jerusalem Post
Tłumaczyła: Dominika Legierska

INNE Z TEJ KATEGORII

„Jeżeli Putin nie zostanie powstrzymany…”

Mija właśnie druga rocznica agresji Rosji na Ukrainę. „Jeżeli Władimir Putin nie zostanie powstrzymany, nie zatrzyma się na Ukrainie. Zaatakuje kolejny kraj” – podsumował sytuację prezydent Joe Biden.
3 MIN CZYTANIA

Ogromne koszty wychowania dziecka w Chinach

Chiny są jednym z najdroższych miejsc na świecie do wychowywania dzieci (ustępują jedynie Korei Południowej). Wyprzedzają pod tym względem Stany Zjednoczone i Japonię – poinformowali chińscy analitycy.
2 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA