fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeProwadzisz biznes? Możesz odbudować Ukrainę

Prowadzisz biznes? Możesz odbudować Ukrainę

Ministerstwo Rozwoju i Technologii rozpoczęło nabór polskich firm zainteresowanych wznowieniem eksportu i udziałem w odbudowie Ukrainy.

Operatorem programu ma zostać Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Program zakłada przede wszystkim stworzenie bazy polskich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani powrotem na rynek ukraiński. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie PAiH, po czym odbędą się konsultacje branżowe instytucji publicznych z biznesem i wypracowane zostaną odpowiednie narzędzia pomocowe dla polskich przedsiębiorstw, dzięki czemu Ukraina będzie mogła skorzystać na ich wsparciu.

– Już na ten moment odbudowa Ukrainy będzie wymagała nakładu co najmniej 500-600 mld dolarów. Wartość ta ciągle wzrasta wraz z dalszymi działaniami zbrojnymi. Mimo tak wielkiej tragedii staramy się patrzeć w przód. Chcemy, by polscy przedsiębiorcy byli gotowi do wznowienia eksportu i odbudowy Ukrainy, gdy tylko będzie to możliwe. Zachęcam do rejestracji na stronie PAiH zainteresowane współpracą firmy – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. – W ostatnich trzech miesiącach Polska swoim zaangażowaniem i wsparciem potwierdziła, że jest wiarygodnym partnerem Ukrainy. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy niezawodnym przyjacielem Ukrainy – dodał.

W programie mogą wziąć udział podmioty, które są polskimi przedsiębiorcami, ale też nie współpracują z rosyjskimi i białoruskimi podmiotami objętymi sankcjami. Konsultacje branżowe mają rozpocząć się 1 sierpnia, a działania pomocowe nastąpią w momencie, gdy sytuacja na Ukrainie się ustabilizuje.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA