fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesPrzedsiębiorca przegrał proces o odszkodowanie za lockdown

Przedsiębiorca przegrał proces o odszkodowanie za lockdown

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał, że Skarb Państwa nie musi płacić pieniędzy firmie Fit Factory, której właściciel domagał się odszkodowania za jego zdaniem bezprawne zmuszenie do zamknięcia lokalów w czasie lockdownu – dowiadujemy się z Business Insider Polska.

Wyrok jest nieprawomocny, więc przedsiębiorca może się od niego odwołać i przedstawiciele rządu się tego spodziewają.

– Sąd oddalając powództwo, stwierdził, że w tej sprawie strona powodowa nie wykazała bezprawności postępowania organów władzy publicznej – wyjaśnił na łamach businessinsider.com.pl mecenas Bartosz Swatek, rzecznik prasowy Prokuratorii Generalnej. – We wszystkich sprawach Prokuratoria Generalna składała wniosek o oddalenie powództwa. Na obecnym etapie postępowań Prokuratoria nie może udzielać szczegółowych informacji na temat tych postępowań – dodał.

Sprawa Fit Factory nie jest jedynym przypadkiem pozwu związanym z żądaniami odszkodowawczymi za zamknięcie gospodarki w czasie pandemii. Według informacji przekazanych Business Insiderowi do Prokuratorii wpłynęło już sześć takich pozwów. Trzy z nich dotyczą branży fitness, a pozostałe są od właściciela galerii handlowej, restauracji oraz przedsiębiorcy z branży turystycznej. Poza tym wpłynęły cztery pozwy grupowe z branży turystycznej i eventowej.

Źródło: Business Insider Polska

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Rybołówstwo rekreacyjne w Polsce przestało istnieć

Po wprowadzeniu przez Unię Europejską zakazu połowów dorsza zarówno rybacy komercyjni, jak i rekreacyjni nie otrzymali ani złotówki rekompensat. Chcemy usiąść do rozmów z rządem. Skoro coś się nam zakazuje, to trzeba to zrekompensować – mówi Michał Niedźwiecki, przedstawiciel rybołówstwa rekreacyjnego.
7 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA