fbpx
wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaArchiwumPrzedsiębiorca w kryzysie – zaproszenie do udziału w wyjątkowej konferencji

Przedsiębiorca w kryzysie – zaproszenie do udziału w wyjątkowej konferencji

Ogólnopolska konferencja „Przedsiębiorca w kryzysie” odbędzie się 15 lutego 2023 r. online. Wydarzenie poświęcone jest problemom polskich przedsiębiorców oraz sposobom na ich rozwiązanie, tj. poszukiwanie odpowiednich, aktualnych i optymalnych rozwiązań w zakresie prawa podatkowego, prawa pracy, a także możliwości skorzystania przedsiębiorców z postępowań restrukturyzacyjnych w celu uniknięcia ich upadłości.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z ulgami w spłacie zobowiązań podatkowych, udziału w grupie VAT, restrukturyzacją zatrudnienia – zwolnień grupowych i indywidualnych pracowników i ich konieczności, postępowań restrukturyzacyjnych, ich rodzajów i skutków.

Korzyści z udziału w konferencji:

  • poznanie prawnych sądowych i pozasądowych sposobów restrukturyzacji przedsiębiorstwa,
  • nowe pomysły na prowadzenie swojego biznesu,
  • imienny certyfikat uczestnictwa.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w wydarzeniu. Sprawdź stronę wydarzenia i zapisz się już dziś na https://ln.wip.pl/5YOZ.

Materiał opublikowany w ramach patronatu medialnego „Forum Polskiej Gospodarki”

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA