fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesPrzedsiębiorco, jeśli byłeś szykanowany i zniszczono ci biznes – walcz o swoje!

Przedsiębiorco, jeśli byłeś szykanowany i zniszczono ci biznes – walcz o swoje!

Lockdowny zniszczyły ci biznes? Wpędziły w depresję i zagroziły dalszemu bytowi twojej rodziny? Nie zostawiaj tak tego – uważa poszkodowany przedsiębiorca, Piotr Holdenmajer – możesz dochodzić prawdy oraz rekompensaty przed sądem. I wygrać.

Piotr Holdenmajer jest właścicielem dwóch firm zlokalizowanych w województwie śląskim. Jego winą miało być wzięcie udziału w strajku przedsiębiorców przeciwko obostrzeniom pandemicznym w dniu 16 maja 2020 r., na Placu Kopernika w Warszawie.

Holdenmajer jest odważną osobą. Nie lubi też owijać w bawełnę. Publicznie i wielokrotnie twierdził, że wprowadzane przez rząd – oraz delegowane do tego agendy – obostrzenia związane z COVID-19 były nie tylko nielogiczne, przesadne i złośliwe, ale także nielegalnie, niemające wystarczającego umocowania w obowiązującym w Polsce prawodawstwie.

Był też jedną z aktywniejszych osób w czasie protestu około 150 przedsiębiorców, zatrzymanych potem przez policję, wywiezionych poza Warszawę i przesłuchiwanych w lokalnych komisariatach.

By nauczyć go pokory, sanepid ukarał Holdenmajera mandatem w wysokości aż 6250 złotych, zaś policja i wspomniana instytucja niezależnie wytoczyły mu sprawy w sądach.

Zwrot akcji

Wyglądało na to, że Piotr Holdenmajer zostanie ostatecznie pognębiony. Pięć spraw zostało jednak przez sądy umorzonych, a jedna skończyła się uniewinnieniem. W kwestii zatrzymania sąd w sentencji wyroku uznał, że było ono bezzasadne, chociaż legalne i przeprowadzone prawidłowo.

Przedsiębiorca odwołał się także do sądu od nałożonej przez sanepid kary, a ten uchylił decyzję sanepidu i sprawa została zamknięta już w I instancji.
Holdenmajer jednak nie odpuszcza. Zamierza pozwać jeszcze policjanta, który dokonał zatrzymania.

Publiczne przeprosiny?

„Żądam także zadośćuczynienia w formie pieniężnej. Chcę 10 tys. złotych, które zobowiązuję się przekazać na cele charytatywne. Żądam też zadośćuczynienia w formie przeprosin, o godzinie 12:00 w sobotę na Placu Zamkowym w Warszawie, obok Kolumny Zygmunta. W sobotę wyznaczoną przeze mnie. Będzie to forma happeningu, w którym mają też wziąć inni przedsiębiorcy zatrzymani dwa lata temu przez policję” – ogłasza Piotr Holdenmajer w portalu slaskibiznes.pl i zapowiada dalszą walkę.

Po co to wszystko robi? By rządzący wyciągnęli właściwe wnioski – jak nie należy rządzić, nadużywając władzy.

(na podstawie: ślaskibiznes.pl)

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA