fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaPodatkiPrzedsiębiorcy krytycznie o Polskim Ładzie

Przedsiębiorcy krytycznie o Polskim Ładzie

Aż 72 proc. przedsiębiorców jest negatywnie nastawionych do zmian podatkowych przewidzianych przez Polski Ład - wynika z badania CBM Indicator przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Poparcie dla zmian wyraża zaledwie 19 proc., a 9 proc. przedsiębiorców nie ma na ten temat zdania. Najbardziej krytyczne wobec reformy podatkowej Polskiego Ładu są duże firmy, wśród których przeciwko jest 82 proc. Jeśli chodzi o małe firmy odsetek ten wynosi 72 proc., a średnich 71 proc.

Z kolei 91 proc. przepytanych przez CBM Indicator sądzi, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny trafić do Polski jak najszybciej, bo są bardzo potrzebne, ale aż 59 proc. firm jest przekonanych, że nie skorzystają z tych pieniędzy. Skorzystać z KPO chce 33 proc. przedsiębiorców. Jednocześnie 84 proc. respondentów nie wierzy, że ich firma zyska na KPO. Poza tym, aż 76 proc. pracodawców nie zgadza się ze stwierdzeniem, że ważne jest udowodnienie Unii Europejskiej naszych racji, nawet kosztem zablokowania dostępu do KPO.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

NIK: system elektronicznej egzekucji długów nie zadziałał

W ocenie NIK wprowadzenie obowiązku przekazywania w formie elektronicznej tytułów wykonawczych nie przyczyniło się w pełni do uproszczenia i usprawnienia procedur egzekucji administracyjnej. Zamiast usprawnienia zrobił się bałagan.
3 MIN CZYTANIA

Resort finansów pracuje nad dużą nowelą Ordynacji podatkowej

Zmiany w Ordynacji podatkowej będą największe od lat – zapowiada Ministerstwo Finansów. Na razie propozycje zmian znamy jedynie z wypowiedzi przedstawicieli resortu. Samego projektu jeszcze nie opublikowano.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA