fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPodatkiPrzedsiębiorcy krytycznie o Polskim Ładzie

Przedsiębiorcy krytycznie o Polskim Ładzie

Aż 72 proc. przedsiębiorców jest negatywnie nastawionych do zmian podatkowych przewidzianych przez Polski Ład - wynika z badania CBM Indicator przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Poparcie dla zmian wyraża zaledwie 19 proc., a 9 proc. przedsiębiorców nie ma na ten temat zdania. Najbardziej krytyczne wobec reformy podatkowej Polskiego Ładu są duże firmy, wśród których przeciwko jest 82 proc. Jeśli chodzi o małe firmy odsetek ten wynosi 72 proc., a średnich 71 proc.

Z kolei 91 proc. przepytanych przez CBM Indicator sądzi, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny trafić do Polski jak najszybciej, bo są bardzo potrzebne, ale aż 59 proc. firm jest przekonanych, że nie skorzystają z tych pieniędzy. Skorzystać z KPO chce 33 proc. przedsiębiorców. Jednocześnie 84 proc. respondentów nie wierzy, że ich firma zyska na KPO. Poza tym, aż 76 proc. pracodawców nie zgadza się ze stwierdzeniem, że ważne jest udowodnienie Unii Europejskiej naszych racji, nawet kosztem zablokowania dostępu do KPO.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA