Aż 72 proc. przedsiębiorców jest negatywnie nastawionych do zmian podatkowych przewidzianych przez Polski Ład – wynika z badania CBM Indicator przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

podmioty powiązane uproszczenia polski ład - grafika wpisu

Poparcie dla zmian wyraża zaledwie 19 proc., a 9 proc. przedsiębiorców nie ma na ten temat zdania. Najbardziej krytyczne wobec reformy podatkowej Polskiego Ładu są duże firmy, wśród których przeciwko jest 82 proc. Jeśli chodzi o małe firmy odsetek ten wynosi 72 proc., a średnich 71 proc.

Z kolei 91 proc. przepytanych przez CBM Indicator sądzi, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny trafić do Polski jak najszybciej, bo są bardzo potrzebne, ale aż 59 proc. firm jest przekonanych, że nie skorzystają z tych pieniędzy. Skorzystać z KPO chce 33 proc. przedsiębiorców. Jednocześnie 84 proc. respondentów nie wierzy, że ich firma zyska na KPO. Poza tym, aż 76 proc. pracodawców nie zgadza się ze stwierdzeniem, że ważne jest udowodnienie Unii Europejskiej naszych racji, nawet kosztem zablokowania dostępu do KPO.

Poprzedni artykułJakie czynniki wpłyną na rozliczenie VAT przy najmie i dzierżawie?
Następny artykułNCBR, PFR i PFR Ventures zawiązali porozumienie o współpracy na rzecz transformacji energetycznej