fbpx
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaBiznesPrzepustki covidowe w restauracjach?

Przepustki covidowe w restauracjach?

Większość Polaków uważa, że pracodawcy i przedsiębiorcy powinni mieć możliwość weryfikacji, czy pracownicy lub klienci są zaszczepieni albo mają negatywny wynik testu na Covid-19 – wynika z sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Za takim rozwiązaniem jest aż 58,2 proc. przepytanych, a 40 proc. respondentów jest przeciwko. W tych grupach „zdecydowanie za” było 37,8 proc., a 24 proc. „zdecydowanie przeciw”. „Dziennik Gazety Prawna” pisze też, że ankietowani są bardzo podzieleni, jeśli chodzi o ocenę braku wprowadzenia obostrzeń przez rząd. W sumie 32,8 proc. Polaków ocenia takie postępowanie pozytywnie, a 36,9 proc. negatywnie.

W ostatnim czasie liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce gwałtownie rośnie, a w minionym tygodniu przekroczyła 15 tys. przypadków dziennie. Niektórzy eksperci przewidują, że w szczycie liczba zachorowań może przekroczyć nawet 40 tys. zakażeń dziennie. W związku z tym wśród wirusologów zaczęły pojawiać się głosy za wprowadzaniem „lokalnych lockdownów”.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

Rośnie liczba jednoosobowych działalności gospodarczych

W pierwszym kwartale 2023 roku w Polsce zakładano więcej jednoosobowych firm niż ich likwidowano. Statystyki poprawiają Ukraińcy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA