Większość Polaków uważa, że pracodawcy i przedsiębiorcy powinni mieć możliwość weryfikacji, czy pracownicy lub klienci są zaszczepieni albo mają negatywny wynik testu na Covid-19 – wynika z sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Paszport COVID - grafika wpisu
Pixabay

Za takim rozwiązaniem jest aż 58,2 proc. przepytanych, a 40 proc. respondentów jest przeciwko. W tych grupach „zdecydowanie za” było 37,8 proc., a 24 proc. „zdecydowanie przeciw”. „Dziennik Gazety Prawna” pisze też, że ankietowani są bardzo podzieleni, jeśli chodzi o ocenę braku wprowadzenia obostrzeń przez rząd. W sumie 32,8 proc. Polaków ocenia takie postępowanie pozytywnie, a 36,9 proc. negatywnie.

W ostatnim czasie liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce gwałtownie rośnie, a w minionym tygodniu przekroczyła 15 tys. przypadków dziennie. Niektórzy eksperci przewidują, że w szczycie liczba zachorowań może przekroczyć nawet 40 tys. zakażeń dziennie. W związku z tym wśród wirusologów zaczęły pojawiać się głosy za wprowadzaniem „lokalnych lockdownów”.

Poprzedni artykułPowinniśmy płakać za każdym emigrantem
Następny artykułGazowi magnaci sami sobie przyznają dotacje z Unii Europejskiej