fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumPrześladowanie mniejszości etnicznych w Pekinie

Prześladowanie mniejszości etnicznych w Pekinie

Zdaniem posłów Parlamentu Europejskiego, dane dotyczące przestrzegania praw człowieka w Chinach są dalekie od ideału i wezwali rząd chiński do natychmiastowego zaprzestania praktyki arbitralnych zatrzymań bez żadnych zarzutów czy procesów. W odpowiedzi Pekin wezwał Parlament Europejski do porzucenia podwójnych standardów walki z terroryzmem i zaprzestania ingerowania w wewnętrzne sprawy Chin. Jak twierdzi rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Geng Shuang Mieszkańcy Xinjiang i Chińczycy mają większe prawo do wypowiadania się o sytuacji w ich kraju niż Europejczycy. Posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali do ukierunkowanych sankcji i zamrożenia aktywów przeciwko chińskim urzędnikom odpowiedzialnym za surowe represje wobec podstawowych praw w Xinjiang.

W środę Parlament Europejski wręczył nagrodę za zasługi w dziedzinie obrony praw człowieka córce uwięzionego ujgurskiego intelektualisty Ilhama Tohtiego. Jewher Ilham odebrała nagrodę im. Sacharowa w imieniu swojego ojca, profesora ekonomii uznanego przez parlament za "głos umiaru i pojednania”, ale potępionego i piętnowanego przez Pekin.

Sytuacja w Chinanch jest napięta. Pomimo, iż Pekin początkowo zaprzeczał istnieniu obozów Xinjiang, teraz przyznaje że są one "ośrodkami szkolenia zawodowego służącymi do zwalczania terroryzmu”. W zeszłym miesiącu New York Times dotarł do licznych dokumentów dotyczących prześladowania głównie muzułmańskich mniejszości etnicznych w Pekinie, w tym niepublikowanych przemówień prezydenta Chin Xi Jinpinga, który wezwał urzędników do absolutnego braku litości dla ekstremistów.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA