fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumPrzez najbliższych 6 lat na Forum Ekonomiczne zapraszać będzie Karpacz

Przez najbliższych 6 lat na Forum Ekonomiczne zapraszać będzie Karpacz

XXX edycja Forum Ekonomicznego odbędzie się od 7 do 9 września w Karpaczu. Najważniejsze osobistości świata polityki, gospodarki, nauki i kultury - podobnie jak w ubiegłym roku - spotkają się pod Śnieżką. I tak będzie co najmniej przez najbliższych sześć lat.

W 2020 r. zakończona została wieloletnia umowa na organizację Forum Ekonomicznego w małopolskiej Krynicy-Zdroju. Wówczas organizator wydarzenia – Fundacja Instytut Studiów Wschodni przekazał zapytania ofertowe dotyczące organizacji Forum wielu podmiotom w całej Polsce. Jednym z nich było województwo dolnośląskie oraz Karpacz, współorganizator ostatniego Forum. W ubiegłym roku to właśnie do Karpacza niemal w ostatniej chwili przeniesiono to wydarzenie, gdyż Krynica-Zdrój na początku września znalazła się w tzw. czerwonej koronawirusowej strefie. Karpacz z zadania się wywiązał się celująco.

– Trzeba powiedzieć, że dzięki Karpaczowi oferta Forum odniosła niemały sukces. To miasto znane ze swojej atrakcyjności, gościnności. Stąd przez najbliższe 6 lat Forum Ekonomiczne będzie organizowane w Karpaczu – oceniał Marek Obrębalski. wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

Forum Ekonomiczne to największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań, na której dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Na Forum spotkają się m.in. prezydenci, premierzy, ministrowie czy komisarze Unii Europejskiej oraz inne ważne osoby sceny politycznej i gospodarczej. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Wśród tematów poruszanych na Forum z całą pewnością nie zabraknie najważniejszych aktualnie zagadnień dotyczących m.in. walki z pandemią, transformacji ekologicznej oraz gospodarczej odbudowy Europy.

W lutym we Wrocławiu została uroczyście podpisana deklaracja o współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu przez najbliższe sześć lat. Podpisali ją przedstawiciele: konsorcjum, w którego skład wchodzą samorządy województwa dolnośląskiego, miasta Wrocław i miasta Karpacz, Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, hotel Gołębiewski w Karpaczu oraz Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich. Centrum Konferencyjne mieścić się będzie w hotelu Gołębiewski.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA