fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaŚwiatMigranci przybyli do Wielkiej Brytanii spędzą kolejne miesiące na morzu

Migranci przybyli do Wielkiej Brytanii spędzą kolejne miesiące na morzu

Władze Wielkiej Brytanii podjęły decyzję o zakwaterowaniu przybywających do kraju nielegalnych migrantów na mieszkalnej barce zacumowanej w porcie nad kanałem La Manche.

Rozlokowanie migrantów w mało komfortowych warunkach mieszkalnych jest kolejnym etapem walki rządu z osobami nielegalnie przyjeżdżającymi do Wielkiej Brytanii.

Mężczyźni są już na barce

Władze w Londynie podjęły decyzję o zakwaterowaniu nielegalnych migrantów w koszarach zlikwidowanych baz wojskowych oraz na znajdujących się przy wybrzeżu barkach.

Pierwsi lokatorzy – tylko samotni mężczyźni – zajęli już mieszkania na zabudowanej trzema piętrami barce Bibby Stockholm, która jest zacumowana przy półwyspie Portland leżącym nad kanałem La Manche. Na razie zamieszka na niej 15 osób. Część ze skierowanych do zajęcia tam miejsc migrantów odmówiła wejścia na pokład barki. W najbliższych dniach mają tam być skierowani kolejni. Obiekt może pomieścić 500 ludzi w 200 pokojach.

Brytyjczycy finansują hotele dla dziesiątek tysięcy migrantów

Obecnie brytyjscy podatnicy finansują hotele dla 50 tysięcy migrantów, którzy oczekują decyzji o przyznaniu im azylu. Są to obywatele głównie takich krajów jak Irak, Syria, Iran, Afganistan czy Albania. Koszt utrzymania mieszkań dla nich to kwota 6 milionów funtów każdego dnia. Cały proces trwa zazwyczaj 3-9 miesięcy.

Reuter

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Epokowy strajk w USA? Pracownicy mają dość

Amerykańskich gigantów motoryzacyjnych czeka epokowy strajk, którzy eksperci porównują do historycznego strajku z roku 1936. Konflikt, który będzie miał daleko idące reperkusje pracownicze, przemysłowe i polityczne nabiera rozpędu.
5 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA