fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatMigranci przybyli do Wielkiej Brytanii spędzą kolejne miesiące na morzu

Migranci przybyli do Wielkiej Brytanii spędzą kolejne miesiące na morzu

Władze Wielkiej Brytanii podjęły decyzję o zakwaterowaniu przybywających do kraju nielegalnych migrantów na mieszkalnej barce zacumowanej w porcie nad kanałem La Manche.

Rozlokowanie migrantów w mało komfortowych warunkach mieszkalnych jest kolejnym etapem walki rządu z osobami nielegalnie przyjeżdżającymi do Wielkiej Brytanii.

Mężczyźni są już na barce

Władze w Londynie podjęły decyzję o zakwaterowaniu nielegalnych migrantów w koszarach zlikwidowanych baz wojskowych oraz na znajdujących się przy wybrzeżu barkach.

Pierwsi lokatorzy – tylko samotni mężczyźni – zajęli już mieszkania na zabudowanej trzema piętrami barce Bibby Stockholm, która jest zacumowana przy półwyspie Portland leżącym nad kanałem La Manche. Na razie zamieszka na niej 15 osób. Część ze skierowanych do zajęcia tam miejsc migrantów odmówiła wejścia na pokład barki. W najbliższych dniach mają tam być skierowani kolejni. Obiekt może pomieścić 500 ludzi w 200 pokojach.

Brytyjczycy finansują hotele dla dziesiątek tysięcy migrantów

Obecnie brytyjscy podatnicy finansują hotele dla 50 tysięcy migrantów, którzy oczekują decyzji o przyznaniu im azylu. Są to obywatele głównie takich krajów jak Irak, Syria, Iran, Afganistan czy Albania. Koszt utrzymania mieszkań dla nich to kwota 6 milionów funtów każdego dnia. Cały proces trwa zazwyczaj 3-9 miesięcy.

Reuter

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA