fbpx
środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumPrzydomowe magazyny energii mogą doczekać się dotacji

Przydomowe magazyny energii mogą doczekać się dotacji

Na razie informacje o dopłatach dla przydomowych magazynów energii mają charakter nieoficjalny, ale są potwierdzone. Możliwe, że rozmowy na ten temat zakończą się jeszcze w styczniu przyszłego roku.

Według pozyskanych informacji, środki dofinansowujące magazyny energii mają pochodzić spoza puli na zakup fotowoltaiki (obecnie na panele fotowoltaiczne można otrzymać do 5 tys. zł). Jaka będzie dotacja dla kupujących magazyny energii?

– Na pewno nie powinno to być mniej niż obecnie można otrzymać na panele fotowoltaiczne w programie "Mój prąd". Problemem jest wysoki koszt zakupu takiego magazynu, więc kwota potencjalnej dotacji też musiałaby być odpowiednio wysoka – powiedziała cytowana przez WNP.pl osoba zaangażowana w rozmowy nad rozwinięciem programu "Mój prąd".

Tymczasem od 13 stycznia 2020 planowany jest drugi nabór na dofinansowanie fotowoltaiki w ramach programu "Mój prąd". Jak wspominaliśmy, można na ten cel otrzymać do 5 tys. zł, a finansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów kwalifikowanych na jedno przedsięwzięcie. Do wykorzystania jeszcze 90 proc. z miliardowej puli przeznaczonej na ten cel. Wnioski będzie można składać do 18 grudnia 2020 r.

– Program "Mój prąd" przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza, przede wszystkim na obszarach słabo zurbanizowanych oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego – mówi Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

JS/WNP.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA