fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumPrzydomowe magazyny energii mogą doczekać się dotacji

Przydomowe magazyny energii mogą doczekać się dotacji

Na razie informacje o dopłatach dla przydomowych magazynów energii mają charakter nieoficjalny, ale są potwierdzone. Możliwe, że rozmowy na ten temat zakończą się jeszcze w styczniu przyszłego roku.

Według pozyskanych informacji, środki dofinansowujące magazyny energii mają pochodzić spoza puli na zakup fotowoltaiki (obecnie na panele fotowoltaiczne można otrzymać do 5 tys. zł). Jaka będzie dotacja dla kupujących magazyny energii?

– Na pewno nie powinno to być mniej niż obecnie można otrzymać na panele fotowoltaiczne w programie "Mój prąd". Problemem jest wysoki koszt zakupu takiego magazynu, więc kwota potencjalnej dotacji też musiałaby być odpowiednio wysoka – powiedziała cytowana przez WNP.pl osoba zaangażowana w rozmowy nad rozwinięciem programu "Mój prąd".

Tymczasem od 13 stycznia 2020 planowany jest drugi nabór na dofinansowanie fotowoltaiki w ramach programu "Mój prąd". Jak wspominaliśmy, można na ten cel otrzymać do 5 tys. zł, a finansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów kwalifikowanych na jedno przedsięwzięcie. Do wykorzystania jeszcze 90 proc. z miliardowej puli przeznaczonej na ten cel. Wnioski będzie można składać do 18 grudnia 2020 r.

– Program "Mój prąd" przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza, przede wszystkim na obszarach słabo zurbanizowanych oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego – mówi Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

JS/WNP.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA