Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał do zamrożenia cen energii dla mikro i małych przedsiębiorstw.

Pixabay

Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje, aby ceny energii dla małych firm zostały zamrożone na poziomie z czerwca 2022 r. W związku z tym lider ludowców wezwał do natychmiastowego zwołania posiedzenia Izby i rozpatrzenia tej propozycji.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza rząd PiS nie traktuje poważnie, nie dba i nie szanuje małych oraz średnich przedsiębiorców, mimo że są oni bardzo ważni dla polskiej gospodarki. Polityk poinformował, że PSL już złożyło do Sejmu nowelizację ustawy Prawo energetyczne, której celem jest pomoc polskim przedsiębiorcom.

– Musimy wesprzeć polskich przedsiębiorców wobec tego kryzysu, który dzisiaj ma miejsce. Kryzysu energetycznego, kryzysu gazowego, kryzysu związanego z drożyzną (…), bo do tej pory rząd nie pomyślał o żadnych osłonach – mówił lider ludowców podczas konferencji w Płocku. – Proponujemy zamrożenie cen energii na poziomie z czerwca 2022 r. Żeby nie okazały się złowieszcze słowa części rządzących, że czekają nas horrendalne podwyżki o 50 -80 proc. Dzisiaj trzeba te ceny zamrozić dla małych i mikroprzedsiębiorstw – dodał.

Zgodnie z planem pracy Sejmu ma się on zebrać 28 września, ale Kosiniak-Kamysz wezwał, aby Sejm zebrał się już teraz i od razu zajął się tematem wsparcia dla przedsiębiorców oraz podjął próbę zahamowania wzrostu cen energii dla małych polskich firm. Zdaniem lidera ludowców propozycja jego partii jest poważną szansą dla przedsiębiorców oczekujących normalnych cen energii.

PAP

Poprzedni artykułRynek miodu walczy z fałszerstwami
Następny artykułKiedy średnia płaca wzrośnie do 10 000 złotych?