fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesPwC w Polsce utworzy 5 tys. miejsc pracy i zainwestuje 100 mln...

PwC w Polsce utworzy 5 tys. miejsc pracy i zainwestuje 100 mln dolarów

PwC planuje utworzyć w Polsce 5 tys. nowych miejsc pracy i do 2026 r. zainwestuje 100 mln USD m.in. w nowe technologie, usługi i wzmacnianie kompetencji pracowników - podała spółka.

„Firma doradcza PwC ogłosiła nową strategię The New Equation, której głównym celem jest wspieranie klientów w budowaniu zaufania na rynku oraz tworzeniu długoterminowej wartości. Strategia zakłada, że w ciągu 5 lat w Polsce powstanie 5 tys. nowych miejsc pracy, a inwestycje m.in. w nowe technologie, nowe usługi i szkolenia talentów osiągną poziom co najmniej 100 mln USD. Na świecie PwC stworzy w tym czasie 100 tys. nowych etatów i zainwestuje 12 mld USD” – czytamy w komunikacie.

Nowa strategia „The New Equation” skupia się na dwóch wzajemnie powiązanych wyzwaniach, z którymi przedsiębiorcy muszą się zmierzyć w świecie burzliwych przemian technologicznych, geopolitycznych oraz zmian klimatycznych i długotrwałych skutków pandemii COVID-19.

„Pierwszym z nich jest budowanie zaufania na rynkach. Celem PwC jest spełnienie rosnących oczekiwań w zakresie przejrzystości i zaangażowania interesariuszy. Nowa strategia zakłada, że raportowanie i zgodność z regulacjami, czyli compliance, to tylko jeden element większej całości. Równie istotne są odpowiednia kultura organizacyjna, podejście kadry kierowniczej do zmian, dostosowanie się nowych regulacji, strategie wykorzystania technologii i właściwe zarządzanie” – czytamy dalej.

Drugim celem jest zapewnienie trwałych wyników poprzez budowanie długookresowej wartości i odporności przedsiębiorstw na kryzysy. W realizacji tego celu kluczowa jest wiedza z zakresu strategii, usług cyfrowych i chmurowych, ludzi i organizacji, podatków, prawa i zgodności z przepisami, podkreślono.

„Wspieramy przedsiębiorców w osiąganiu najlepszych wyników dzięki połączeniu unikalnych kompetencji ekspertów PwC z możliwościami, jakie dają nowe technologie. Presja konkurencyjna i oczekiwania społeczne wymagają od firm szybszych zmiany, które umożliwią pozyskanie klientów i kapitału oraz przyciąganie talentów. Równocześnie firmy muszą rozwijać się w sposób, który przyniesie wartość zarówno teraz, jak i w przyszłości, pomimo ciągłych zmian” – powiedział prezes PwC w Polsce Adam Krasoń, cytowany w komunikacie.

Obecnie PwC w Polsce zatrudnia ponad 6 tys. osób specjalizujących się w doradztwie biznesowym, podatkowym, prawnym, technologicznym oraz w audycie. Ponad tysiąc z nich to eksperci technologiczni.

„Realizując założenia strategii 'The New Equation’ w ciągu kolejnych 5 lat polskie spółki PwC zamierzają stworzyć 5 tys. nowych miejsc pracy, a także zainwestować co najmniej 100 mln USD m.in. w podnoszenie jakości wszystkich usług, nowe usługi chmurowe, technologiczne, usługi typu managed service, ale także w automatyzację procesów audytowych i usług podatkowych, jak również wzmocnienie cyfrowych umiejętności pracowników” – czytamy dalej.

„Chcemy co roku tworzyć 1 000 miejsc pracy w spółkach PwC w Polsce. Wiemy, że rozwiązywanie problemów przyszłości wymaga zespołów specjalistów, którzy mają głęboką wiedzę w swoich dziedzinach i łączą swoje kompetencje z zakresu audytu, ESG, prawa, podatków i strategii biznesowych z nową siłą napędową jaką jest technologia” – dodał Krasoń.

PwC podkreśla, że stawia na rozwiązania platformowe, które w sposób kompleksowy odpowiadają na potrzeby klientów i budują długoterminową wartość.

„Przykładem może być działający od kilku lat w Polsce zespół Deals Platform, który skupia 150 specjalistów doradzających klientom na każdym etapie cyklu życia transakcji, od momentu wygenerowania pomysłu na transakcję, identyfikacji celu do przejęcia i opracowania strategii, przez etap realizacji transakcji, aż po zakończenie procesu integracji i zbudowanie wartości w okresie postransakcyjnym. W podobny, całościowy sposób działa zespół ekspertów dedykowany klientom z sektora prywatnego oraz zespół ds. ESG, opracowując i wdrażając dla klientów strategie dotyczące zrównoważonego rozwoju” – napisano w materiale.

W realizacji strategii „The New Equation”, gdzie ważną rolę odgrywają nowe technologie, kluczową rolę odgrywają także partnerstwa technologiczne, podkreśliło PwC Polska. Firma od lat blisko współpracuje m.in. z Microsoft, Google, Salesforce czy SAP.

„PwC Polska zamierza kontynuować inwestycje w rozwiązania chmurowe dla wszystkich sektorów gospodarki. Trwają także prace związane z rozbudową centrów kompetencyjnych pracujących w modelu managed service o obszary dotyczące m.in. obsługi prawnej, forensic czy ESG, wykorzystujące doświadczenie zespołu ekspertów PwC Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie (obecnie ponad 1000 pracowników)” – wymieniono.

PwC działa w 155 krajach i zatrudnia ponad 284 tysięcy osób. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób.

Źródło: ISBnews

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA